Припинення бойових дій триватиме до 22 квітня, щоб виявити співчуття до людей, які постраждали від землетрусу.
У середу правлячі військові М’янми оголосили про тимчасове припинення вогню в громадянській війні в країні, щоб полегшити надання допомоги постраждалим від землетрусу магнітудою 7,7, унаслідок якого загинуло більше ніж 3000 осіб, і кількість жертв і далі збільшується.
Про це повідомляє Associated Press.
Несподівана заява військової хунти прозвучала в середу пізно ввечері по державному телебаченню MRTV, де йшлося про те, що припинення бойових дій триватиме до 22 квітня, щоб проявити співчуття до людей, які постраждали від землетрусу в п’ятницю.
Ця заява послідувала за одностороннім тимчасовим припиненням вогню, оголошеним озброєними групами опору, які виступають проти військового правління, але військові попередили, що ці групи повинні утримуватися від нападів на державу і перегрупувань, інакше до них буде застосовано «необхідні» заходи.
Сили опору також залишили за собою право на самооборону. Громадянська війна в М’янмі, де військові захопили владу внаслідок перевороту 2021 року, ускладнює зусилля з надання допомоги постраждалим від землетрусу. Чи допоможе перемир’я хоч якійсь стабілізації політичного становища в країні, невідомо.
Землетрус стався опівдні п’ятниці, обваливши тисячі будівель, розваливши мости і проклавши дороги. У середу кількість загиблих зросла до 3 003 осіб, понад 4 500 осіб дістали поранення, повідомляє MRTV. За місцевими даними, цифри набагато вищі.
Землетрус посилив і без того важку гуманітарну кризу, спричинену громадянською війною в М’янмі. За даними Організації Об’єднаних Націй, понад 3 мільйони людей були змушені покинути свої будинки, а близько 20 мільйонів потребували допомоги ще до землетрусу.
Землетрус також вразив сусідній Таїланд, спричинивши обвалення споруджуваної висотної будівлі в Бангкоку. У середу з-під завалів було витягнуто одне тіло, внаслідок чого загальна кількість загиблих у Бангкоку сягнула 22 осіб, а 35 дістали поранення, переважно на будмайданчику.
Країни світу пообіцяли надати багатомільйонну допомогу М’янмі та гуманітарним організаціям у розв’язанні цього грандіозного завдання, а також направити спеціальні пошуково-рятувальні групи і створити польові госпіталі.
Індія і Китай, обидва сусіди М’янми, що конкурують за вплив у цій країні, надали допомогу особливо швидко і щедро. Свої команди надіслали й інші країни, зокрема Туреччина, В’єтнам, Сінгапур і Малайзія. Уряд США пообіцяв виділити 2 мільйони доларів на екстрену допомогу і направив групу з трьох осіб для оцінки того, як найкраще реагувати на різке скорочення американської зовнішньої допомоги.
Прессекретар ООН Стефан Дюжаррік заявив, що афтершоки ускладнюють роботу з надання гуманітарної допомоги.
«Постраждалі люди, як і раніше, потребують термінової медичної допомоги та медикаментів, безпечної питної води, продуктів харчування та інших критично важливих предметів», – сказав Дюжаррік. «Необхідні намети і тимчасове житло, а також туалети та інші предмети гігієни, щоб запобігти спалаху захворювань». Масштаби руйнувань поки не зрозумілі.