Мая Санду відзначена в Німеччині за зміцнення демократії в Молдові

Санду відзначена за її рішучу налаштованість на модернізацію законодавства та реформу державних інституцій.

Президент Молдови Мая Санду отримала престижну німецьку премію імені Теодора Гойса, яка вручається за вагомий внесок у розвиток демократії, прав людини та зміцнення верховенства права. Церемонія відбулася 24 травня у Штутгарті, повідомляє DW.

На сайті організаторів зазначено, що Санду відзначена за її рішучу налаштованість на модернізацію законодавства та реформу державних інституцій. У рішенні фонду наголошено на її особистій відданості справі реформ, спрямованих на демократичну трансформацію Молдови.

Під час вручення нагороди представниця фонду Гезіне Шван заявила, що, попри те що Санду очолює невелику країну, її політична стійкість, відданість свободі й демократії можуть служити прикладом для багатьох.

У своїй промові Санду наголосила, що демократичні цінності не з’явилися в Молдові автоматично — вони стали результатом тривалої боротьби. Вона визнала, що демократичні процеси у країні ще крихкі, але підкреслила свою впевненість у їхньому поступовому зміцненні. Про це повідомило агентство KNA.

Премія імені Теодора Гойса заснована в 1965 році. Вона названа на честь першого федерального президента Федеративної Республіки Німеччина. Лауреатами премії стають діячі, які проявили себе в утвердженні демократичних цінностей та захисті прав людини.

Серед відзначених у попередні роки — філософ Юрген Габермас, письменник Гюнтер Грасс, ексспікерка бундестагу Ріта Зюссмут, колишній президент Чехії Вацлав Гавел, а також американський художник Христо. У 2022 році нагороду отримала організація “Меморіал”, у 2023-му — соратник Олексія Навального Леонід Волков.

Нагадаємо, в Україні 64% громадян погоджуються з твердженням, що демократія може мати свої недоліки, але це – найкраща система правління. Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою Рейтинг разом із інститутом досліджень Gallup International в рамках проєкту End of Year 2023. І згодні, і не згодні з таким твердженням 14% українців. Не погоджуються з тезою 16% опитаних.

Таким чином, як зазначають соціологи Україна є шостою серед досліджуваних країн по рівню цілковитої згоди з вищеназваним твердженням щодо демократії. Перші п’ять позицій за таким показником займають Швеція, Австрія, Німеччина, Іспанія, Швейцарія відповідно. Водночас найбільше незгодних із тим, що наразі демократія є найкращою формою правління, серед опитаних в Іраку, Кенії, Пакистані, Перу, Молдові. 

Джерело

Ірак