Криза у Південній Кореї ‒ Юн Сок Йоль може опинитися під арештом

Він тричі проігнорував виклики на допит.

Слідчі Південної Кореї звернулися до суду із запитом на арешт колишнього президента Юн Сок Йоля у справі про короткочасне введення ним воєнного стану.

Про це повідомляє інформаційне агентство Yonhap News.

Група слідчих, до складу якої входять представники Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO), поліції та слідчого підрозділу міністерства оборони, зазначила, що пішла на цей крок через відмову Юна з’явитися на три попередніх виклики на допит. Згідно з їхньою заявою, запит на ордер поданий до Західного окружного суду Сеула в ніч на неділю.

Слідчі звинувачують Юна у тому, що він нібито очолив заколот і зловживав своїми повноваженнями, оголосивши воєнний стан 3 грудня. Також, за їхніми словами, Юн віддав наказ ввести війська до Національної асамблеї, щоб перешкодити законодавцям проголосувати за указ.

Сам Юн Сок Йоль відкинув усі звинувачення, назвавши оголошення воєнного стану “актом управління”, метою якого було застерегти опозиційну партію від “зловживання законодавчою владою”.

Адвокат колишнього президента Юн Гап Гун пообіцяв оскаржити дії слідства.

“Це запит відомства, яке не має повноважень розслідувати звинувачення у заколоті”, – заявив Гун журналістам Yonhap, додавши вжити “формальних заходів” у відповідь.

Політична напруга в Сеулі зростає. Імпічмент президенту, гострі конфлікти між партіями та внутрішньополітична невизначеність можуть підштовхнути Південну Корею до перегляду зовнішньої політики. Чи означатиме це втрату Києвом підтримки Сеула, чого так прагнуть у Пхеньяні й Москві?

На це питання в статті “Україна може втратити підтримку важливого партнера. Цьому зрадіють у КНДР” відповідає асоційована старша аналітикиня Центру “Нова Європа” Наталія Бутирська.

Джерело

Війна в УкраїніКНДР