Криза в Південній Кореї – Колишньому президенту Юн Сок Йолю висунули нові звинувачення

Юн Сок Йоля звинувачують у заколоті через його указ про запровадження воєнного стану.

Ув’язненому експрезиденту Південної Кореї Юн Сок Йолю в суботу, 19 липня, висунули додаткові звинувачення в межах розслідування справи про заколот, повідомляє Reuters.

Спеціальний прокурор продовжує розслідування. Нові звинувачення включають перешкоджання дотриманню прав інших осіб шляхом зловживання владою, а також наказ про видалення записів і блокування виконання ордерів на арешт, заявили в прокуратурі.

Юн Сок Йоля звинувачують у заколоті через його указ про запровадження воєнного стану, який шокував громадян країни та спричинив низку політичних потрясінь. Покарання може передбачати навіть довічне ув’язнення або смертну кару. Сам Юн стверджує, що оголошення воєнного стану 3 грудня минулого року було необхідним для викорінення “антидержавних” елементів. Колишній президент Південної Кореї заперечує всі звинувачення.

Конституційний суд усунув Юна з посади президента у квітні, підтримавши пропозицію парламенту про його імпічмент. Спеціальна група прокурорів та слідчих проводить розслідування й вивчає додаткові звинувачення проти експрезидента, зокрема й того, чи завдав він шкоди інтересам Південної Кореї, навмисно розпалюючи напруженість у відносинах з КНДР

Юна знову заарештували на початку цього місяця й наразі він перебуває у в’язниці в Сеулі. Суд на початку цього тижня відхилив його прохання про звільнення з-під варти.

Поки КНДР передає зброю Росії, Сеул намагається домовитися з Пхеньяном і водночас — із Трампом, Пекіном та Москвою. Південна Корея прибирає гучномовці від кордону з Північною, але однаково не чує голосу України. Навіть рукостискання нового південнокорейського президента Лі Чже Мьона з Володимиром Зеленським на полях саміту G7 не переросло в розмову. Чому Південна Корея уникає підтримки України й чим це загрожує їй самій — у статті “Креветка між великими китами”: як Південна Корея шукає миру з Північною, відвертаючись від УкраїниНаталії Бутирської.

Джерело

G7Дональд ТрампКНДРРосія