КНДР випробувала ракети з підводного базування – 1500 км

Північна Корея продовжує демонструвати ядерну зброю та проводити нові випробування.

Пхеньян укотре побрязкав ядерним озброєнням перед країнами світу: Північна Корея, як вже повідомлялося,  провела випробування стратегічних ракет – так у КНДР називають ракети, здатні нести ядерний заряд. Це вже треті випробування з початку року, пише DW.

Цього разу це були крилаті керовані ракети підводного базування. Про це повідомило в неділю, 26 січня, Центральне телеграфне агентство Північної Кореї (ЦТАК).

«Запущені стратегічні крилаті ракети пролетіли овальною і 8-подібною траєкторією 1500 км протягом 7,507-7,511 секунди, потім точно влучили в ціль. Випробування важливого озброєння не мало жодного негативного впливу на безпеку навколишніх країн», – ідеться в повідомленні.

Південнокорейське агентство Yonhap пише, що військові Південної Кореї підтвердили запуск кількох крилатих ракет із КНДР у бік Жовтого моря. Їхні характеристики зараз вивчають розвідки США і Південної Кореї.

Одночасно 26 січня МЗС Північної Кореї випустило куди менш миролюбну заяву на адресу США і Південної Кореї. У документі йдеться про те, що вони «не уникнуть відповідальності за погіршення ситуації в регіоні, спричинене помітним нарощуванням військових провокацій». Північнокорейське МЗС перераховує нещодавні військові навчання США і Південної Кореї, називаючи їх «тривожними військовими провокаціями проти КНДР».

«За такими діями підуть дзеркальні заходи. Основною причиною того, що безпекова ситуація на Корейському півострові і в регіоні з кожним днем стає гіршою, є саме США, які лізуть зі шкіри геть для взяття військової переваги», – ідеться в заяві. У Пхеньяні обіцяють «протистояти США тільки наджорсткими заходами».

Водночас Дональд Трамп вельми дружньо відгукується про північнокорейського лідера. У недавньому інтерв’ю Fox News Трамп назвав Кіма «розумним хлопцем» і «не релігійним фанатиком», а також пообіцяв зв’язатися з ним. Протягом першого президентського терміну республіканець тричі зустрічався з північнокорейським диктатором.

«Багато експертів кажуть, що Кім, імовірно, вважає, що в нього більше переговорної сили, ніж у попередньому раунді перемовин із Трампом, через збільшення ядерного арсеналу його країни та поглиблення військових зв’язків із Росією», – зазначає, зокрема, AP.

Нагадаємо, Північна Корея запустила кілька балістичних ракет малої дальності 14 січня. Пхеньян «демонстрував силу» за кілька днів до офіційного вступу на посаду обраного президента США Дональда Трампа.

Ракети пролетіли близько 250 км із Канге, провінція Чагандо, недалеко від кордону з Китаєм, заявили в Об’єднаному комітеті начальників штабів Південної Кореї.

Запуск відбувся приблизно через тиждень після того, як КНДР випробувала, за її словами, нову гіперзвукову балістичну ракету середньої дальності – це було перше ракетне випробування Пхеньяну з 5 листопада 2024 року.

Але серйозні ризики становить військове співробітництво Росії та КНДР. РФ намагається скористатися цією «єдністю» для завоювання собі місця на геополітичному Олімпі, зокрема за допомогою військового потенціалу Північної Кореї. Заради своєї мети Москва не стримуватиме ядерні амбіції Пхеньяну і тим самим дасть поштовх ядерному поширенню, що за такого сценарію здається неминучим.

Джерело

Дональд ТрампКНДРМЗСРосіяСША