Ці навчання є частиною ширших зусиль з підвищення потенціалу тайванських військових.
Тайвань провів перші реалістичні й комплексні навчання з цивільної оборони з часів встановлення демократії на острові, оскільки Тайбей прагне переконати скептично налаштовані США у своїй відданості зміцненню обороноздатності на тлі зростання загрози з боку Китаю, повідомляє FT.
Китай вважає Тайвань своєю територією і ніколи не відмовлявся від можливості застосування сили для того, щоб взяти острів під свій контроль. Штати, попри відсутність офіційних дипломатичних зв’язків з Тайванем, є ключовим партнером острова та постачальником зброї. Пекін традиційно критикує Вашингтон за підтримку Тайваню.
США протягом десятиліть покладалися на політику “стратегічної невизначеності” для стримування ризику війни в Тайванській протоці. Свідомо залишаючи невизначеним те, як Вашингтон відреагує на можливий напад Китаю на Тайвань, США намагалися таким чином стримати Пекін від вторгнення на Тайвань, а Тайбей — від офіційного проголошення незалежності. Протягом більшої частини періоду після холодної війни цей підхід був успішним. Але, як вважають деякі аналітики, зараз усе змінилося, і “стратегічна невизначеність” Штатів щодо Тайваню більше не спрацює.