Китай проти Тайваню – Армія острова проведе масштабні навчання: що включатимуть маневри

Цьогорічні навчання будуть безпрецедентні як за тривалістю, так і за масштабом. 

Військові Тайваню наступного тижня проведуть навчання з моделюванням блокади і вторгнення Китаю на острів, заявив у вівторок, 1 липня, тайванський президент Вільям Лай, повідомляє Reuters.

Щорічні навчання “Хань Куан”, що розпочнуться 9 липня, триватимуть десять днів із залученням понад 22 тисяч резервістів, і будуть безпрецедентними як за тривалістю, так і за масштабом. 

Звертаючись до військових перед навчаннями, Лай сказав, що останніми роками Тайвань постійно перебуває у стані готовності на тлі “війни без гарматного диму”, вказавши на “китайське шпигунство та дезінформаційну кампанію”.

“Однак не потрібно хвилюватися, тому що демократичний, вільний і процвітаючий Тайвань сьогодні — це результат мужності, віри і дій тайванського народу, який пробиває собі шлях через різні виклики, демонструючи при цьому єдність і стійкість”, — заявив він.

Глава відділу бойового планування Міністерства оборони Тайваню Тунг Чі-Сінг, сказав, що сценарії навчань включають моделювання спільної вогневої атаки й переправи десантної групи армії Китаю, збройні сили острова відпрацьовуватимуть побудову “ланцюга ударів” з морськими й повітряними високоточними атаками.

“Ми демонструємо нашу рішучість і здатність захищати себе практичними діями”, – заявив Тунг на брифінгу в Тайбеї, додавши, що армія острова підвищить рівень бойової готовності, якщо Китай почне “цільові навчання” у відповідь.

Паралельно з навчаннями “Хань Куан” будуть проведені навчання з цивільної оборони, включаючи попередження про ракетні удари й евакуаційні навчання, внаслідок чого тимчасово буде зупинено роботу підприємств і рух транспорту у великих містах, включаючи Тайбей.

Тайвань опинився під посиленим військовим тиском з боку Китаю: Пекін вважає острів своєю територією і не виключає можливості застосування сили для отримання контролю над Тайбеєм. Втім, напад Китаю на Тайвань ризикує розпалити ширшу регіональну війну, в яку можуть втрутитися й США. Нещодавно FT писала, що рішення американського президента Дональда Трампа завдати ударів по Ірану може спонукати Пекін змінити свої розрахунки щодо Тайваню, замислюючись над тим, чи наважиться глава Білого дому застосувати військову силу в разі конфлікту в Азії.

Джерело

Дональд ТрампІранКитайСША