Іран та США провели переговори – Іран ймовірно не погодиться передати свої запаси урану іншій країні

Це питання вважається однією з головних перешкод на шляху до майбутньої ядерної угоди.

Очікується, що Іран відмовиться від пропозиції США передати свій запас високозбагаченого урану третій країні — наприклад, Росії — в межах спроб Вашингтона обмежити іранську ядерну програму та не допустити її використання для створення ядерної зброї. Цю проблему порушили під час переважно непрямих, переговорів у Маскаті (Оман) між міністром закордонних справ Ірану Аббасом Аракчі та спеціальним представником Дональда Трампа Стівом Віткоффом.

Іран наполягає, що накопичений за останні чотири роки запас урану має залишитися на його території під суворим наглядом Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Тегеран розглядає це як запобіжний захід або форму гарантії на випадок, якщо майбутня адміністрація США вийде з угоди — як це зробив Дональд Трамп у 2018 році, коли відмовився від домовленостей 2015 року, укладених за посередництва Барака Обами, зазначає Патрік Вінтур, дипломатичний редактор The Guardian.

Редактор додає, що Тегеран стверджує, що якщо запаси урану вивезуть з Ірану, а США вийдуть з угоди, тоді країні доведеться починати процес збагачення урану з нуля — фактично це буде покаранням для Ірану за порушення, вчинене самими Сполученими Штатами.

Нагадаємо, що Сполучені Штати та Іран проведуть другий етап ядерних переговорів в суботу, 19 квітня, в Римі. Про те, чи приведуть переговори США та Ірану до вигідного Україні результату, розповів В’ячеслав Ліхачов.

Джерело

Дональд ТрампІранОманРосіяСША