Індія випробувала гіперзвукову ракету – міністр оборони заявив про успішне випробовування

Подібну зброю мають всього декілька країн.

В Індії заявили про перше успішне випробування гіперзвукової ракети великої дальності. Нью-Делі наближається до розгортання цієї високотехнологічної зброї, яку мають лише кілька країн, пише Bloomberg.

Уряд країни заявляє, що випробовування провела Організація оборонних досліджень і розробок ввечері 16 листопада біля узбережжя штату Одіш.  Ракета може нести корисне навантаження на понад 1500 кілометрів. Міністр оборони Індії Раджнат Сінгх назвав тест “важливою віхою” для країни.

“Це історичний момент, і це значне досягнення поставило нашу країну в групу обраних націй, які володіють такими критично важливими та передовими військовими технологіями”, — заявив він.

Гіперзвукові ракети літають швидко та на низькій висоті. Їхня конструкція робить їх гнучкими, аби вони могли обійти традиційні системи захисту. На відміну від балістичних ракет, гіперзвукові не слідують заздалегідь визначеній дугоподібній траєкторії та можуть маневрувати на шляху до цілі. Зараз такою зброєю володіють Китай, США та Росія. Досліджують гіперзвукові технології, окрім Індії, Японія, Австралія, Франція, Німеччина та Північна Корея.

Раніше Bloomberg повідомляв, що Індія робить кроки для покращення відносин з “Талібаном”. Таліби просять Нью-Делі інвестувати у видобуток величезних і невикористаних мінеральних ресурсів Афганістану, а також відновити інфраструктурні проєкти.

Джерело

BloombergКитайКНДРРосіяСША