Франція має обмежену кількість ядерних ракет, якщо порівнювати з її запасами під час Холодної війни, повідомляють у Defense Express. Йдеться про 240 боєголовок TN75 з потужністю в 110 кілотонн і TNO з потужністю 100 кт, а також 54 боєголовки TNA з потужністю в 100-300 кт.
Експерти наголошують, що TN75 і TNO знаходяться на чотирьох атомних підводках Le Triomphant у вигляді балістичних ракетах M51. Для розуміння, одна субмарина може нести до 16 ракет, в кожній з яких є шість — а опціонально цілих 10 — бойових частин. Експерти підрахували, що 240 зарядів (саме TN75 і TNO) не вистачає, щоб кожне судно мало всі заряджені ракети.
Що стосується TNA, то вони знаходяться у надзвукових ракетах ASMP-A, які мають радіус дії в 500-600 кілометрів (це ТЯЗ — тактична ядерна зброя). Їх можуть нести винищувачі четвертого покоління Rafale, але не всі. Одне джерело ЗМІ розповіло, що у Франції наразі є лише 20 спеціалізованих Rafale B, а інше, що країна має 40 таких винищувачів у Повітряних силах і ще 10 спеціальних Rafale MF3.
У Defense Express наголошують, що повністю від використання балістичних ракет середньої дальності S3 шахтного базування Франція відмовилася у 1996-му. Тоді ж було знищено відповідну інфраструктуру. Також французи згорнули виробництво оперативно-тактичних комплексів Hadès з ядерним зарядом у 80 кт і дальністю до 500 кілометрів. Втім, формально навіть саму наявність ядерної зброї можна розглядати або як стримувальний фактор, або як можливість відповісти.
Нагадаємо, 5 березня президент Франції Еммануель Макрон звернувся з екстреним зверненням до нації, під час якого назвав Росію загрозою усьому європейському континенту. Зважаючи на потенційні небезпеки, які “підсвітило” ускладнення відносин США та України й зміна політики Вашингтона, він попередив, що розпочне переговори про використання французької ядерної зброї для захисту союзників. Також президент анонсував зустріч начальників Генштабів країн, які готові стати гарантами миру в Україні. Він, застеріг Макрон, не повинен бути досягнутий шляхом капітуляції нашої держави.