Ядерні погрози Путіна — чому вони можуть бути корисними для Трампа
Джо Байден дав дозвіл на використання американських ракет ATACMS на території Росії. У перших повідомленнях йшлося про те, що дозвіл обмежувався ударами по Курській області. Але вчора Україна завдала удару по російському складу боєприпасів у Брянській області.
Після цього Владімір Путін підписав закон про зміну ядерну доктрину, згідно з яким Америка вважатиметься такою, що напала на Росію, якщо вона надасть допомогу Києву.
З дипломатичного погляду, оновлення ядерної доктрини має багато переваг. Воно потрапляє в заголовки газет, виглядає залякуючим і може (якщо пощастить) змусити американців двічі подумати про ракети, зазначає Роланд Оліфант, старший міжнародний кореспондент газети The Telegraph.
Тетяна Станова, старший науковий співробітник Московського центру Карнегі, попереджає, що подальша ескалація з боку Путіна може спровокувати критику Байдена та посилити аргументи Трампа на користь прямого діалогу з Путіним, збільшуючи шанси на врегулювання війни на умовах Росії, вважає вона.
Раніше Девід Сенгер, кореспондент The New York Times з питань Білого дому та національної безпеки повідомляв, що Росія хоче використати ядерну зброю як головний козир під час переговорів. Крім того, Сенгер додає, що для Путіна нова ядерна доктрина є останньою з кількох спроб перетворити найбільший у світі ядерний арсенал на те, чого світ міг би знову боятися, що дасть йому глобальний вплив, якого поки що не може забезпечити його економіка.