Ядерна війна між США, Китаєм і Росією ‒ американський міністр озвучив попередження

Ядерна війна між США, Китаєм і Росією ‒ американський міністр озвучив попередження 1 РФ і володіють найбільшим ядерним арсеналом, а активно нарощує свій потенціал.

Міністр військово-повітряних сил США Френк Кендалл попередив, що конфлікт між Сполученими Штатами та Росією або Китаєм, включно із застосуванням ядерної зброї, стає дедалі імовірнішим і може початися в будь-який момент.

Заява прозвучала на тлі зміцнення зв’язків між Росією та Китаєм, двома з дев’яти ядерних держав, повідомляє Newsweek.

Білий дім визначив ключовими завданнями збереження конкурентної переваги над Китаєм і стримування агресивної політики Росії. Під час виступу перед курсантами Академії ВПС США Кендалл зазначив, що його головна мета як очільника відомства — прищепити майбутнім офіцерам “відчуття невідкладності” в підготовці до потенційного конфлікту.

“Війна з Китаєм або Росією не є малоймовірною, вона може статися будь-якої миті”, — заявив міністр.

Він звернув увагу на нарощування військових потужностей Китаю, зокрема на розробку зброї, спрямованої на протидію силам США у західній частині Тихого океану. До пріоритетів Пекіна належать Тайвань і Південно-Китайське море.

Щодо Росії, Кендалл зауважив, що Москва демонструє готовність застосовувати силу проти сусідніх країн і навіть розглядає можливість використання ядерної зброї у відповідь на невдачі в Україні.

Міністр наголосив, що майбутнім військовим лідерам доведеться працювати над запобіганням глобальної катастрофи, адже збільшує свою залежність від ядерного арсеналу, а Китай активно нарощує свої стратегічні ядерні можливості.

“Думка про те, що ядерні держави не будуть воювати між собою, бо цього не траплялося раніше, є небезпечною ілюзією”, — підкреслив він.

Кендалл нагадав, що після розпаду Радянського Союзу багато хто сподівався на завершення ери ядерного протистояння. Проте нині загроза повернулася, причому у ще небезпечнішій формі.

Він також зауважив, що успішне стримування можливе лише за умови належної підготовки США до потенційної війни.

За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, Росія і США володіють майже 90% світового ядерного арсеналу ‒ 5580 і 5044 боєголовки відповідно. Китай займає третє місце з 500 боєголовками, проте продовжує активно нарощувати свій потенціал.

Росія наполегливо прагне глобального протистояння й засмоктує в цей процес не тільки інші країни-ізгої, які мають ракетну зброю та ядерний потенціал, а й впливові держави регіону, що прагнуть віднайти своє місце під «глобальним сонцем». У арсеналі Кремля залишається ще один пункт програми дестабілізації світу. В чому він полягає?

Читайте статтю “Остання надія Росії. Кремль відкриває “третій фронт” посла України в Японії Сергія Корсунського.

Джерело