Хмара, що котиться над узбережжям Португалії – туристи побачили рідкісне явище – відео

Хмара, що котиться над узбережжям Португалії – туристи побачили рідкісне явище – відео 1 Явище помітили на п’ятьох португальських пляжах.

Вздовж північного узбережжя Португалії 29 червня люди зафіксували рідкісне метеорологічне явище. Утворилася хмара типу “волютус” (лат. volutus), також відома як хмара, що котиться, повідомляє PortugalPulse.

Явище спостерігали на пляжах Повуа-де-Варзім, Віла-ду-Конді, Фігейра-да-Фош, Прайя-да-Торрейра (Авейру) та Прайя-ду-Фурадору (Овар). Усі спостереження припали на період сильної спеки в регіоні.

Волютус – трубчаста горизонтальна хмара, яка зазвичай формується на невеликій висоті й візуально нагадує хвилю, що “котиться” небом. Її поява зумовлена зіткненням теплих повітряних мас із холодними. У таких умовах тепле повітря не підіймається вгору, як зазвичай, а розширюється горизонтально, формуючи протяжну хмарну структуру.

Поява такої хмари над водою сильно вразила відпочивальників, оскільки вона є візуально схожою на гігантську морську хвилю. Але згідно з коментарем метеорологічної платформи MeteoPT, це утворення не становить загрози, не є ознакою цунамі чи шторму і не пов’язане з небезпечними погодними явищами. 

Подібна хмара спостерігалася раніше в Португалії. Зокрема, у 1999 році в регіоні Алгарве зафіксовано аналогічне явище, яке тоді викликало паніку серед відпочивальників. Очевидці також помилково вважали, що на узбережжя насувається цунамі.

Найчастіше хмари, що котяться, виникають у північній Австралії, зокрема в районі затоки Карпентарія, де їхній прогноз можливий завдяки особливостям рельєфу та кліматичних умов. У цьому регіоні явище відоме як “хмара ранкової слави” (Morning Glory cloud). В Європі ж такі випадки є поодинокими.

У Гренландії зсув скель і льоду у фіорді Діксон спричинив хвилю заввишки до 200 метрів, яку класифікували як мегацунамі. Упродовж дев’яти днів після події сейсмологи по всьому світу фіксували ритмічні коливання земної кори. Дослідники встановили, що причиною зсуву стало стрімке танення льодовиків через глобальне потепління.

Джерело