Дозвіл США бити по РФ – Москва погрозами намагається втримати американців від офіційної заяви

У Москві вже висловилися з цього приводу і звісно ж не забули нагадати, що в них є ядерна доктрина.

Офіційні особи РФ використовують погрозливу риторику у відповідь на заяви ЗМІ, що США дозволили Україні бити своїми ракетами по російській території. Таким чином росіяни намагаються утримати США від публічного дозволу бити вглиб Росії, вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

«Цей дозвіл США, якщо його офіційно підтвердять, буде, зокрема, м’якою відповіддю на ескалаційне введення Росією північнокорейських військ як активних учасників бойових дій під час вторгнення Росії в Україну», – зазначили в ISW.

Там навели приклади того, як російські чиновники реагували на публікації ЗМІ щодо дозволу бити по РФ. Зокрема, прессекретар голови Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що Сполучені Штати «підливають масла у вогонь», створюють «якісно новий виток напруги», а також «якісно» перетворюють свою участь у війні. Пєсков також повторив раніші заяви Владіміра Путіна про те, що удари по РФ західною зброєю означатимуть ескалацію та пряме залучення країн Заходу до війни. 

Своєю чергою речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова також повторила заяви Путіна, зроблені у вересні. Зокрема, вона стверджувала, нібито українські ракетні удари великої дальності по Росії стануть «радикальною зміною суті та характеру» війни та що відповідь РФ буде «адекватною та відчутною».

Депутати Госдуми та Ради Федерації Росії виступили з подібними погрозами, стверджуючи, що РФ буде «змушена» відповісти на це «ескалацією», у тому числі з ударами по Україні з використанням невизначених «нових» систем озброєнь. Ті також згадали про оновлену ядерну доктрину та заявили, що вона окреслить наслідки цього рішення США. 

«Росія раніше не посилювала військову ескалацію проти будь-яких передбачуваних порушень Заходом російських «червоних ліній». Окремі російські чиновники та пропагандисти наголошували, що офіційні особи США ще офіційно не підтвердили дозвіл на удари ATACMS, ймовірно, намагаючись переконати Сполучені Штати відмовитися від цього рішення та спростувати повідомлення ЗМІ про дозвіл», – зазначили в ISW.

Нагадаємо, 17 листопада The New York Times повідомляло, що президент США Джо Байден дозволив Україні бити американськими далекобійними ракетами вглиб Росії. Проте вже 18 листопада в Axios повідомляли, що дозвіл стосується лише ударів по Курській області, де перебувають військові КНДР. Таким чином США нібито хочуть застерегти Пхеньян від відправки на війну своїх солдатів. Водночас у Державному департаменті Сполучених Штатів Америки також відмовилися коментувати повідомлення про дозвіл на застосування ракет ATACMS по Росії та заявили, що з цього питання нових рішень немає.

Одразу після публікації The NYT, французьке видання Le Figaro повідомило, що Велика Британія і Франція нібито теж дали подібний дозвіл на застосування своїх ракет Storm Shadow та SCALP. Але згодом прибрали ці слова з публікації. Ніхто з уряду цих країн також не підтвердив, що дозвіл був. Водночас там відреагували на дозвіл з боку США. Згодом міністр оборони Великої Британії Джон Гілі теж відмовився коментувати дозвіл та додав, що «це загрожує оперативній безпеці, і єдина людина, яка виграє від публічних дебатів – це президент Путін».

Джерело

Джо БайденКНДРРосіяСША