Дозвіл бити ракетами США по РФ – Британія та Франція відреагували, РФ теж

Французам та італійцям, ймовірно, довелося виправдовуватись за публікацію в ЗМІ, яку вже змінили.

Напередодні французьке видання Le Figaro повідомило, що Велика Британія і Франція нібито дали дозвіл на застосування своїх ракет Storm Shadow та SCALP по території РФ. А згодом прибрали ці слова з публікації. Ніхто з уряду цих країн також не підтвердив, що дозвіл був. Водночас там відреагували й на дозвіл з боку США. Росія також висловилась у звичній для себе манері.

Зокрема, глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро дав зрозуміти, що відповідний дозвіл Києву досі все ще лише обговорюється, передає Reuters.

«Ми відкрито сказали, що це варіант, який ми розглянемо, якщо це дозволить завдати удару по цілі, звідки Росія зараз агресує на українську територію. Тож нічого нового з іншого боку», – сказав Жан-Ноель Барро журналістам напередодні зустрічі міністрів ЄС у Брюсселі.

Водночас як пише британський Sky News, прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що «нам потрібно подвоїти» підтримку України, оскільки Джо Байден дав зелене світло Києву використовувати надані США ракети великої дальності для ударів по Росії. 

«Нам потрібно подвоїти посилення нашої підтримки України, і це головне в моєму порядку денному G20», – сказав він та запевнив, що «має бути повна підтримка стільки, скільки буде потрібно».

В Росії також не змогли втриматись від коментаря на дозвіл США бити по їхній території американськими ракетами. Зокрема, прессекретар голови Кремля Дмітрій Пєсков заявив, нібито команда президента Джо Байдена «продовжує розпалювати конфлікт в Україні». 

«Очевидно, що адміністрація, що йде, у Вашингтоні має намір зробити кроки, щоб продовжувати підливати масло у вогонь і провокувати далі нагнітання напруженості навколо цього конфлікту», – заявив прессекретар президента РФ, за чиїм наказом і почалося повномасштабне вторгнення в Україну.

17 листопада видання The New York Times повідомило, що США дозволили Україні бити американськими ракетами по території РФ. Однак вже 18 листопада у Axios з посиланням на джерела написали, що цей дозвіл стосується лише ударів по Курській області, де перебувають північнокорейські військові. Таким чином США нібито хочуть застерегти Пхеньян від відправки на війну проти України своїх військових.

Своєю чергою колишній спецпредставник США з питань України та експерт Центру аналізу європейської політики (CEPA) Курт Волкер розкритикував попередні обмеження на використання американських ракет ATACMS для ударів углиб території Росії. Він наголосив, що вони суперечать міжнародному праву, і підтримав рішення адміністрації Джо Байдена скасувати їх.

Джерело

Джо БайденМЗСРосіяСША