Диверсії в Балтійському морі – НАТО планує збільшити присутність у регіоні

Диверсії в Балтійському морі - НАТО планує збільшити присутність у регіоні 1 Країни Балтійського моря остерігаються подальших диверсій на тлі низки пошкоджень об’єктів підводної інфраструктури. 

Президент Фінляндії Александр Стубб у п’ятницю, 27 грудня, заявив, що обговорив із союзниками захист підводної інфраструктури. Генеральний секретар Марк Рютте оголосив, що Альянс збільшить військову присутність у Балтійському морі, повідомляє Yle.

За словами Стубба, на спільному засіданні уряду Фінляндії та комісії із зовнішньої політики й політики безпеки обговорювалися питання пошкодження кабелів у Фінській затоці. Ключові міжнародні союзники поінформовані про перебіг розслідування. 

Стубб, зокрема, поговорив із Рютте, а також із президентом Естонії Аларом Карісом.

Президент Фінляндії додав, що країна відреагує на пошкодження кабелів кількома заходами. Зокрема, один із заходів стосується тіньового флоту РФ — Стубб нагадав про нещодавні домовленості, згідно з якими 12 європейських країн погодилися стримувати російський тіньовий флот.

Другий захід пов’язаний із міжнародним морським правом.

“Ми намагаємося знайти рішення, що ґрунтуються на міжнародному морському праві”, – пояснив Стубб.

Третій захід пов’язаний із НАТО.

“Ми домовилися з Естонією, що хочемо присутності НАТО, особливо в районі критично важливих об’єктів інфраструктури, і на цей запит вже дано відповідь”, – розповів президент Фінляндії.

Своєю чергою Рютте оголосив, що Альянс збільшить присутність у Балтійському морі.

“Я говорив з Александром Стуббом про розслідування можливої диверсії проти підводного кабелю, яке ведеться під керівництвом Фінляндії. Я висловив свою повну солідарність і підтримку”, – написав генсек НАТО у соцмережі X, не уточнивши, як і коли Альянс збільшить присутність.

Країни Балтійського моря насторожені на тлі ризику диверсій після низки пошкоджень підводних кабелів, телекомунікаційних ліній і газопроводів з 2022 року, хоча підводне обладнання також схильне до технічних несправностей і аварій.

Поліція Швеції, зокрема, веде розслідування пошкодження двох телекомунікаційних кабелів у Балтійському морі, зафіксованого минулого місяця. Тим часом Фінляндія ще з минулого року продовжує розслідувати пошкодження газопроводу Balticconnector, який з’єднує країну з Естонією. А у 2022 році було пошкоджено газопровід “Північний потік” — цю справу розслідує Німеччина.

Крім того, 25 грудня 2024 року вийшов з ладу електричний кабель Estlink 2 між Естонією та Фінляндією — причини інциденту розслідуються, не виключається варіант, що кабель був пошкоджений якорем танкера російського тіньового флоту. 

 

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності