Циклон Чідо у Мозамбіку – загинули 94 людини

Це попередні дані, оскільки до багатьох регіонів поки що немає доступу через негоду.

Циклон Чідо, який минулого тижня промчав над Індійським океаном і сушею, спершу забрав десятки життів на архіпелазі Майотта, а потім перебрався до Мозамбіку й убив там майже сто людей.

Про це повідомляє BBC.

Національний інститут з управління ризиками та стихійними лихами (INGD) повідомив, що 768 осіб дістали поранення, і понад 2,5 мільйона людей тією чи іншою мірою постраждали від стихійного лиха.

Циклон Чідо спочатку вдарив по французькій території Майотта в Індійському океані, а потім перемістився в Мозамбік, Малаві та Зімбабве.

Території Мозамбіку циклон досяг 15 грудня. Швидкість вітру сягала 260 км/год, у перші 24 години випало 250 мм опадів. Шторм обрушився на північні провінції, які регулярно потерпають від циклонів. Спочатку він сягнув Кабо-Делгадо, а потім рушив углиб країни, в Ніасу і Нампулу.

За словами представників INGD, циклон вплинув на сектор освіти та охорони здоров’я. Постраждало 110 тисяч учнів, шкільна інфраструктура серйозно пошкоджена. Крім того, постраждали близько 52 санітарних об’єктів, що ще більше ускладнює доступ до основних послуг охорони здоров’я. Ситуація погіршується в районах, де доступ до медичних установ був обмежений і до циклону. Встановлено, що загинули 94 людини, але, як вважає влада, цифра може виявитися більшою – ще не до всіх регіонів є доступ. Тиждень, який вирував циклон, перетворив багато поселень на руїни.

Незважаючи на те, що основна сила шторму вже зменшилася, тривають сильні дощі та ураганні вітри, тож розпочати ліквідацію наслідків у деяких місцях не є можливим.

Нагадаємо, президент Франції Макрон побував на архіпелазі Майотта в Індійському океані, на північ від Мадагаскару, щоб побачити руйнування, заподіяні нещодавнім ураганом Чідо. Катастрофічний шторм, що став найсильнішим за останні 90 років, спустошив острів.

Руйнувань – величезна кількість. Ураган практично зніс з лиця землі третину всього, що було на архіпелазі. Дивного в цьому мало: третина будівель острова – тимчасові будинки, збиті з чого завгодно, приблизно 100 тисяч жителів із 320 тисяч – нелегальні мігранти, які прибувають сюди, сподіваючись на отримання хоч коли-небудь громадянства Франції. Майотта – найбідніший французький регіон за 8000 кілометрів від Парижа, ця заморська територія живе на дотації Парижа. Судячи з усього, дотації економні, бо на цій території ніщо навіть віддалено не нагадує цивілізовану Францію. Десятиліттями тут борються з бандитським насильством і соціальними заворушеннями.

Джерело