Барбадос і Панама знімають свої прапори з російських суден через санкції

Барбадоський та Панамський судові регістри повідомили, що попросять понад 100 суден зняти прапор країни через санкції.

Більша частина російського танкерного флоту буде змушена змінити прапор, під яким вони ходять, оскільки санкції США і Великої Британії чинять тиск на судноплавну мережу Москви.

Про це повідомляє Bloomberg.

Барбадоський судновий регістр повідомив, що до кінця місяця він попросить 46 суден зняти прапор країни внаслідок санкцій Великої Британії. Чотирнадцять із них також перебувають під санкціями США. Крім того, раніше цього місяця Панамський реєстр суден повідомив, що він почав виключати зі списку 68 суден, які потрапили під санкції США.

Хоча всі судна, найімовірніше, отримають нові прапори, багатьом суднам, які обслуговують інтереси Москви, вже неодноразово доводилося переходити до незвичайних постачальників послуг після вторгнення Росії в Україну у 2022 році. Це свідчить про те, який руйнівний вплив можуть мати санкції на розгалужену логістичну систему, яка допомагає Росії підтримувати нафту і військову машину в робочому стані. Останні кроки послідували за наймасштабнішими на сьогоднішній день санкціями проти російського експорту, які були введені на початку цього місяця.

Плавання під прапором Барбадосу стало справжнім переворотом для російського судноплавства, оскільки це одна з найавторитетніших країн у світі, що реєструють судна. Держави прапора відіграють ключову роль у забезпеченні стандартів безпеки на морі, і Росії часто доводилося звертатися до менш відомих у галузі країн, коли вона втрачала доступ до послуг «блакитних фішок».

Проте Джованні Чінільо, виконавчий директор розташованого в Лондоні Барбадоського морського регістра суден, заявив, що країна не має санкцій проти Росії, але слідує правилам Великої Британії через хороші відносини між двома державами. У результаті Барбадос не зніматиме з плавання під своїм прапором судна, що потрапили під санкції США, якщо вони також не потрапили під санкції Великої Британії.

Деякі барбадоські судна вже перереєстровані в інших країнах, включно з Танзанією і Сан-Томе і Прінсіпі, згідно з морською базою даних Equasis.

Панама, зі свого боку, заявила, що почала анулювати 68 суден після того, як наприкінці минулого року ухвалила правило, що привело країну у відповідність до санкцій США, Європейського союзу, Великої Британії та Організації Об’єднаних Націй.

«Тіньовий флот» РФ, що несе для Заходу низку загроз, є стратегічним викликом для Європи. І одних західних санкцій для боротьби з ним недостатньо. Що ще можна зробити, щоб протидіяти «тіньовому флоту» Путіна?

Сьогодні реальну ефективність демонструють лише американські санкції, через які судна втрачають прапори і фактично стоять на приколі. Але чи збережуться вони за нової адміністрації?

Джерело

BloombergВелика БританіяРосіяСША