Байден допомагав союзникам – а вони підривали цінності США

Партнерські відносини, які просував Байден, можуть виявитися неспроможними протистояти новим викликам за другої адміністрації Трампа.

Під час своїх прощальних поїздок президент Байден і його головні помічники з питань зовнішньої політики хвалилися тим, як їхня адміністрація зміцнила альянси США в період наростання глобальних криз. За їхніми словами, це було знаковим досягненням, враховуючи напружені відносини за першої адміністрації Трампа.

Але альянси й партнерства Америки під керівництвом Байдена були складними. Ключові партнери діяли всупереч цінностям, які відстоював Байден, зокрема, демократії, верховенству права і правам людини. У деяких випадках ці країни підривали владу й авторитет Сполучених Штатів у світі зазначає Едвард Вонг, дипломатичний кореспондент The New York Times.

“Це, безумовно, одна з характерних рис зовнішньої політики Байдена — всебічна, а іноді й безумовна підтримка недосконалих партнерів, які наражають Сполучені Штати на ризики ескалації, фінансовий тягар і репутаційну шкоду”, — сказав Стівен Вертхайм, старший науковий співробітник програми “Американське державотворення” Фонду Карнегі за міжнародний мир.

Серйозні проблеми виникли з лідерами Афганістану, Ізраїлю, Південної Кореї та Об’єднаних Арабських Еміратів. У кожному випадку Байден і його помічники були захоплені зненацька, а потім мовчали, коли ці лідери не справлялися зі своїми обов’язками або відкидали політичні пропозиції та дипломатичні зусилля американців.

Американські чиновники часто виправдовують свій вибір тим, що не можуть відштовхнути партнерів, які потрібні їм для противаги Росії, Ірану, Північній Кореї й особливо Китаю.

“Непохитна публічна підтримка Байденом Ізраїлю на чолі з прем’єр-міністром Беньяміном Нетаньягу, який веде смертоносну війну проти ХАМАСу в Газі, особливо дорого коштувала американській і світовій громадській думці”, — вважає кореспондент.

Проблема полягає в тому, що нещодавні заворушення в деяких країнах-союзниках США лише підкреслюють недосконалість демократії, в той час як Байден зробив демократію дороговказом своєї зовнішньої — і, можна сказати, внутрішньої політики, сказала Емма Ешфорд, старший науковий співробітник Центру Стімсона, позапартійної дослідницької групи.

Раніше ми повідомляли, що деякі демократи розчаровані тим, як Байден справляється з завершенням свого президентства. Лобіст Демократичної партії повідомив, що президентство Байдена зараз — це майже як відставка.

 

 

Джерело

Джо БайденДональд ТрампІранКитайСША