Авіаудар по Газі – загинув журналіст Al Jazeera – Ізраїль заявляє про його причетність до ХАМАС
За декілька хвилин до смерті він опублікував свій останній допис у соцмережі.
Ізраїльські військові повідомили, що під час авіаудару по місту Газа в неділю вбито 28-річного журналіста телеканалу Al Jazeera Анаса Аль-Шарифа, якого вони назвали керівником місцевого осередку ХАМАС. За даними армії, він нібито відповідав за ракетні обстріли ізраїльських цивільних і солдатів, а докази цього були отримані з розвідданих і документів, знайдених у Газі.
Водночас Al Jazeera, правозахисники та журналістські організації відкидають ці звинувачення, наголошуючи, що підтверджень від Ізраїлю так і не надано, пише Reuters.
Аль-Шариф загинув разом із трьома іншими журналістами Al Jazeera — Мохаммедом Крейке, Ібрагімом Захером і Мохаммедом Нуфалем. Удар був завданий по намету біля лікарні Шифа в східній частині міста Газа, повідомили представники місцевої влади та медики. Ще двоє людей отримали смертельні поранення.
Організації із захисту свободи преси та експерти ООН раніше заявляли, що життя Аль-Шарифа було під загрозою через його репортажі з фронту.
Комітет із захисту журналістів (CPJ) у своїй заяві зазначив, що практика Ізраїлю звинувачувати журналістів у причетності до бойових угруповань без надання переконливих доказів “породжує серйозні сумніви щодо його намірів та поваги до свободи преси”.
За кілька хвилин до загибелі Аль-Шариф опублікував у соцмережі X повідомлення про інтенсивне бомбардування Гази, яке триває понад дві години. У залишеному раніше посланні, призначеному для публікації у разі його смерті, журналіст написав: “Я ніколи не вагався передавати правду такою, яка вона є, без спотворення чи перекручування, сподіваючись, що Бог буде свідком тих, хто мовчав”.
Al Jazeera назвала Аль-Шарифа “одним із найсміливіших журналістів Гази” та розцінила удар як “спробу змусити замовкнути голоси перед можливим вторгненням”. ХАМАС у своїй заяві вказав, що вбивство журналістів може бути ознакою початку нової наступальної операції Ізраїлю.
Напередодні прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу раніше анонсував нову фазу бойових дій з метою знищення позицій ХАМАСу в Газі, де після 22 місяців війни загострюється продовольча криза.