Авіакатастрофа в Казахстані – якими є її наслідки для Путіна

Авіакатастрофа в Казахстані - якими є її наслідки для Путіна 1 Взірець для наслідування Путіна, Юрій Андропов, так і не оговтався після подібної трагедії 42 роки тому, адже тактика Москви поставила режим під загрозу.

Владімір Путін, як відомо, ніколи не просить вибачення. Але після збиття пасажирського літака Azerbaijan Airlines він підійшов так близько, як тільки міг.

Він не став визнавати, що літак збила російська ракета, але визнав у телефонній розмові зі своїм азербайджанським колегою Ільхамом Алієвим, що “трагічний інцидент стався в російському повітряному просторі”. Його незвична відвертість свідчить про те, що позиція Путіна, хоч і міцна, але крихка і може бути підірвана несподіваними кризами, зазначає Марк Галеотті, один з провідних світових експертів з питань російської злочинності та безпеки.

Джон Кірбі, речник Ради національної безпеки , заявив раніше, що “ранні ознаки” вказують на можливість того, що літак був збитий російськими системами ППО, хоча російська влада спочатку наполягала на тому, що літак збив зграю птахів в умовах сильного туману в Грозному.

“Ніхто не повірив у пояснення “пташиного удару”, не в останню чергу з огляду на кадри осколкових ушкоджень літака. Алієв негайно скасував запланований візит до Санкт-Петербурга, а Азербайджан і Казахстан призупинили польоти до Росії. Потенційні політичні наслідки виходили далеко за рамки цього”, — пише експерт.

Галеотті додає, що Азербайджан є важливим партнером у “відмиванні” російського газу — він купує його на суму понад 30 мільйонів фунтів стерлінгів щомісяця, щоб реекспортувати його до Європи як свій власний.

Він також є союзником Туреччини, яка, як сподівається Путін, допоможе йому зберегти свої бази в Сирії. Казахстан також є однією з країн, які найбільше займаються імпортом товарів, що підпадають під санкції, а потім спокійно реекспортують їх до Росії.

Галеотті також проводить історичні паралелі. У листопаді 1982 року колишній голова КДБ Юрій Андропов, якого Путін вважає зразком для наслідування, прийшов до влади, сподіваючись зменшити руйнівний рівень оборонних витрат і домовитися про вихід із програшної війни в Афганістані.

“Але його зусилля зійшли нанівець, коли у вересні 1983 року рейс 007 корейської авіакомпанії Korean Air був збитий після того, як він випадково перетнув радянський повітряний простір, в результаті чого загинули всі 269 осіб, що перебували на його борту. Це була трагічна помилка, а не навмисний злочин, але ця атака і відмова Кремля визнати свою провину затьмарили не лише решту короткого часу перебування Андропова при владі, але і його наступників”, — пише експерт.

Раніше у закликали до повного розслідування причин авіакатастрофи літака Azerbaijan Airlines, в якій загинули 38 людей. Речниця НАТО висловила співчуття постраждалим.

 

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності