Аргентина виходить з ВООЗ – рішення уряду Хав’єра Мілея

Раптом саме зараз Мілей згадав про те, що ВООЗ під час пандемії “засудила” країни “до найдовшого ув’язнення”.

Аргентина більше не братиме участі у ВООЗ. Таке рішення ухвалив уряд Хав’єра Мілея.

Про це повідомило видання Ámbito. Те, що уряд Хав’єра Мілея виведе Аргентину зі складу Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), підтвердив у середу, 5 березня, прес-секретар президента Мануель Адорні.

«Президент Мілей доручив міністру закордонних справ Херардо Вертейну відкликати участь Аргентини у ВООЗ», – сказав Адорні. Рішення уряду країни було прийнято після того, як президент США Дональд Трамп також оголосив про вихід північноамериканської країни з організації.

Різні фігури аргентинської політичної дуги поставили під сумнів рішення уряду про вихід із ВООЗ.

Після свого рішення Хав’єр Мілей розкритикував ВООЗ і заявив, що вони несуть відповідальність за злочини проти людства.Мілей засудив ВООЗ за вчинення «одного з найбільш кричущих злочинів проти людства в історії».

За словами прессекретаря, це рішення «ґрунтується на глибоких розбіжностях у питаннях управління охороною здоров’я, особливо під час пандемії, яка разом з урядом Альберто Фернандеса призвела нас до найтривалішого ув’язнення в історії людства і відсутності незалежності від політичного впливу деяких держав», – сказав він.

Ба більше, прессекретар президента підтвердив, що «цей захід не являє собою втрату коштів для країни і не впливає на якість послуг», що надаються в галузі охорони здоров’я. «Навпаки, він дає країні більшу гнучкість у проведенні політики, адаптованої до умов та інтересів Аргентини, а також більшу доступність ресурсів», – сказав він. Вважається, що участь країни в організації обходиться в 10 000 000 доларів США на рік.

В офіційному урядовому комюніке йдеться про те, що «сьогодні факти свідчать про те, що рецепти ВООЗ не працюють, бо вони є результатом політичного впливу, а не ґрунтуються на науці», і звинувачують організацію в тому, що вона «далека від визнання помилок, вона вважає за краще продовжувати брати на себе повноваження, які їй не відповідають, і обмежувати суверенітет країн».

Таким чином, уряд дотримується лінії, окресленої Дональдом Трампом, який після свого приходу на посаду президента ухвалив рішення про вихід США з міжнародної організації, що опікується питаннями охорони здоров’я. Слідом за цим ВООЗ оголосила про низку скорочень, оскільки США є ключовим донором: у 2022-2023 роках вони виділили агентству близько 1,3 мільярда доларів.

Нагадаємо, президент Аргентини зробив велику ставку на перемогу Трампа і не прогадав. Під час першої зустрічі з американським лідером у лютому Мілей не упустив можливості розповісти йому, яким «дуже великим президентом» він був, і побажав йому переобрання.

Мілей сподівається, що другий уряд Трампа схилить шальки терезів на користь Аргентини в Міжнародному валютному фонді саме тоді, коли країна хоче отримати нову угоду, яка замінить чинну рекордну програму на 44 мільярди доларів. Аргентинський лідер також зблизився з Ілоном Маском – цього року вони зустрічалися щонайменше тричі і мільярдер заявив, що його компанії шукають способи інвестувати в Аргентину.

Мілей продовжує йти у фарватері Трампа – навіть поспішив слідом за ним вийти з ВООЗ.

Джерело

АргентинаДональд ТрампСША