Американські війська в Європі – США планують вивести до 10 тисяч
Експерти попереджають, що це може насторожити союзників по НАТО та зіграти на руку Путіну.
Високопоставлені чиновники Міністерства оборони США розглядають пропозицію вивести до 10 тисяч військовослужбовців зі Східної Європи, викликаючи занепокоєння на обох континентах, що це підбадьорить Владіміра Путіна, повідомили шість американських і європейських чиновників, які були проінформовані про це.
Ці підрозділи є частиною 20 тисяч військових, яких адміністрація Байдена розгорнула в 2022 році для зміцнення оборони країн, що межують з Україною, після російського вторгнення. Кількість військових ще обговорюється, але пропозиція може передбачати виведення до половини сил, відправлених Байденом, зазначає NBC News.
Європейські чиновники також заявили, що якщо Пентагон прийме цю пропозицію, це посилить побоювання, що Сполучені Штати відмовляються від своїх давніх союзників у Європі, які розглядають Росію як зростаючу загрозу.
“Росіяни оцінять скорочення чисельності американських сил як послаблення стримування, і це збільшить їхню готовність різними способами втручатися в Європу”, — сказав Сет Джонс, старший віцепрезидент Центру стратегічних і міжнародних досліджень.
Оскільки Пентагон переживає скорочення бюджету під час президентства Трампа, зменшення військової присутності США в Європі дозволило б звільнити ресурси, ймовірно, для Індо-Тихоокеанського регіону, який, за словами чиновників адміністрації, розглядається як вищий стратегічний пріоритет. Скасування розгортання бойових підрозділів у Східній Європі також могло б зекономити гроші для армії, яка намагається збільшити інвестиції в інноваційне обладнання та озброєння.
Приблизно 80 тисяч американських військових дислокуються в Європі. Після того, як Росія розпочала війну, законодавці обох сторін підтримали потужну військову присутність США на східному фланзі НАТО, вбачаючи в цьому важливий сигнал Путіну про те, що Сполучені Штати залишаються відданими захисту цих прикордонних держав, додає NBC News.
“У вас буде значно менше здатності до стримування. Зараз Польща очевидно збільшує свої можливості, Румунія теж, як й інші європейські країни, але це буде прогалина, яку треба буде заповнити”, — зазначив Бен Годжес, генерал США у відставці, який очолював армію в Європі, коментуючи пропозицію США про виведення військ.
Раніше міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що Європа не може вважати, що американські війська будуть на континенті вічно. У ЄС мають більше інвестувати у власну оборону.