Зеленський зустрінеться з Трампом – Білий дім сумнівається, чи треба запрошувати президента України у Вашингтон
Джерела ZN.UA розповідали, що американська сторона хоче підписання угоди про корисні копалини в онлайн-форматі.
У Білому домі сумніваються, чи треба запрошувати президента Володимира Зеленського до Вашингтону для підписання угоди про корисні копалини. Чиновник адміністрації Дональда Трампа у коментарі журналістам Reuters послався на коментарі Зеленського про те, що угода не завершена.
Також джерела ZN.UA повідомляли, що США хочуть, аби угоду підписали в онлайн-форматі до візиту Зеленського у США. Проте президент хоче підписувати документ саме у Вашингтоні.
“Якщо український лідер каже, що угода не завершена, я не розумію, чому запрошення мало б сенс. Очікується, що він приїде для того, щоб визнати остаточну позицію [угоди], і він не має остаточної позиції, за його власними словами в цьому новому формулюванні”, — заявив чиновник Білого дому.
За його словами, слова Зеленського свідчать про те, що угода про корисні копалини ще не фіналізована. Український президент заявляв, що досяг “попередньої” угоди з США щодо корисних копалин.
Раніше Трамп заявляв, що Зеленський приїде до Білого дому 28 лютого на підписання угоди про корисні копалини. Сам президент України підтвердив цю дату, але додав, що деталі візиту все ще узгоджуються.
Раніше ЗМІ опублікували текст угоди зі США про корисні копалини, який не включає ключову вимогу Вашингтона щодо відшкодування “боргу” в 500 мільярдів доларів за рахунок майбутніх доходів. У проєкті зазначено, що Штати прагнуть зберегти Україну “вільною, суверенною та безпечною”.
Економіст Олексій Кущ у своїй статті для ZN.UA спробував розібратися, “Що насправді хоче Трамп від України, нав’язуючи “ресурсну угоду”.