Зеленський вважає, що Україна не повинна була відмовілятись від ядерної зброї
Сполучені Штати Америки та Російська Федерація змусили Україну відмовитись від ядерної зброї. Будапештський меморандум був не логічним рішенням.
Під час інтерв’ю Зеленський пригадав розмову з президентом США Дональдом Трампом, яка стосувалась Будапештського меморандуму. А також про зустріч у нормандському форматі, яка відбулась у 2019 році.
Зокрема, Зеленський нагадав, що російський диктатор Володимир Путін не дотримується свого слова.
“Путін дає слово, а потім його не тримає. Ми говорили про Будапештський меморандум і він (Трамп – ред.) чув мою позицію. Я вважаю, що так не можна було вчиняти ні з Україною, ні з Європою. Україна віддавала ядерну зброю. Я не претендую на те, що треба було віддавати, чи не треба. На мою думку, не треба, судячи з того, що на нас напали”, – сказав президент.
На думку Зеленського, 30 років тому Україні треба було відмову від ядерного озброєння міняти на реальні гарантії безпеки. В той момент це був би вступ України до НАТО.
“Це було тупо, абсолютно тупо, нелогічно і дуже безвідповідально так міняти… На Україну тоді впливали більші країни, більші економіки. Їм було непросто відмовити”, – сказав Зеленський.
Будапештський меморандум
Нагадаємо, Будапештський меморандум – це міжнародна угода, підписана 5 грудня 1994 року між Україною, США, Великою Британією та Росією. Тоді ці держави нібито надали Україні гарантії її територіальної цілісності, суверенітету та безпеки в обмін на відмову від ядерної зброї.