Зеленський відреагував на пропозицію Путіна про переговори в Стамбулі – Новини України

Зеленський відреагував на пропозицію Путіна про переговори в Стамбулі – Новини України 1 Київ та партнери чекають на згоду Москви на велике перемир’я. 

Президент України заявив, що Україна та союзники все ще чекають на згоду Росії на повне тривале припинення вогню з 12 травня. Про це він заявив в дописі у Telegram після нічних заяв лідера Кремля Владміра Путіна, яки заявив про готовність до переговорів, але зовсім не згадав про запропоноване припинення вогню на 30 днів.

«Це хороший знак, що росіяни нарешті замислились про закінчення війни. Всі у світі вже дуже давно цього очікували. І найперший крок у реальному закінченні будь-якої війни – це припинення вогню», – заявив Зеленський.

Він додав, що продовжувати вбивства навіть на день нема сенсу. Водночас після згоди на повне, тривале й надійне припинення вогню  «Україна готова зустрічатись».

Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що він та лідери ЄС із коаліції охочих запропонували Росії почати 12 травня безумовне припинення вогню щонайменше на 30 днів, яке має стати початком для перемовин. Пропозицію у тому числі підтримали і .

Натомість лідер РФ Владімір Путін вночі запропонував  розпочати 15 травня прямі переговори з Україною у Стамбулі без припинення вогню та інших передумов. При цьому він зазначив, що переговори мають бути продовженням «перерваних» раніше домовленостей у Стамбулі.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що пропозиція Путіна є «першим кроком, але недостатнім», та додав, що що Путін «все ще хоче виграти час».

Президент США написав, що й далі працюватиме з Україною та Росією для завершення війни, та додав, що день закінчення війни стане великим днем.

Нагадаємо, переговори між Україною та Росією відбулись у Стамбулі 29 березня 2022 року. Тоді Росія вимагала від України повного нейтралітету, зменшення чисельності військ, а окуповані території мали залишитись під контролем РФ.  Згідно з оприлюдненою згодом інформацією німецького видання Die Welt, лише декілька пунктів залишилося неузгодженими і їх мали обговорити особисто президенти Росії та України на зустрічі, яка так і не відбулася.

Водночас Москва ніколи на відмовлялась від ідеї «стамбульської угоди». Представники Кремля постійно говорили, що Росія готова вести переговори «на базі стамбульських домовленостей і реалій на землі». Однак відповідно до них Росія хотіла позбавити Україну військового потенціалу та ідентичності. Чому «Договір про постійний нейтралітет і гарантії безпеки Україні» може призвести до катастрофічних наслідків для нашої країни, читайте в статті Володимира Кравченка «Стамбул-2» уб’є Україну».

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності