Зеленський і спікер парламенту Литви обговорили підтримку Україні і санкції щодо РФ

Зеленський і спікер парламенту Литви обговорили підтримку Україні і санкції щодо РФ 1

Президент України зустрівся у Києві з делегацією Сеймасу (парламенту) Литви на чолі зі спікером Саулюсом Сквернялісом. Сторони обговорили низку питань, зокрема стосовно санкцій та гарантій безпеки.

Спікер парламенту Литви сьогодні, 20 січня, вперше прибув до України після обрання на посаду.

Під час бесіди Зеленський висловив вдячність литовській стороні за підтримку з початку широкомасштабної військової агресії РФ проти України.

Як поінформували в Офісі президента, під час зустрічі Зеленський та литовська делегація обговорили:

  • продовження підтримки України,
  • підготовку нового санкційного пакета ЄС,
  • посилення військово-технічної співпраці,
  • спільні проєкти в оборонно-промисловій галузі.

Окремо Зеленський також відзначив лідерство Литви в адвокації України на шляху до Європейського Союзу та .

Своєю чергою Скверняліс під час розмови наголосив, що та її парламент готові й надалі надавати Україні оборонну та гуманітарну підтримку, а також здійснювати реабілітацію військових ЗМІ, відбудовувати зруйновану та пошкоджену внаслідок російських обстрілів інфраструктуру.

“Ми розуміємо мир як повне звільнення українських територій, включно з Кримом, покарання диктатора за воєнні злочини, притягнення його до юридичної та фінансової відповідальності та повноправне членство України в НАТО і ЄС”, – сказав литовський спікер.

Допомога Литви для України

Литва після повномасштабного вторгення РФ в Україну активно допомагає Києву у різних сферах. З усієї наданої Литвою допомоги України на загальну суму понад 1,5 млрд євро, половина має оборонний характер.

В Офісі президента звернули увагу, що посилення позицій України на полі бою “є дуже важливим на шляху до встановлення справедливого й тривалого миру”.

Литва кожен рік виділяє щонайменше 0,25 % свого ВВП на безпекові й оборонні потреби України.

Також нещодавно ця балтійська країна передала українській стороні 4500 FPV-дронів, які закупила у литовських виробників у межах участі в коаліції дронів.

В Офісі президента нагадали, що Литва також є активною учасницею коаліцій із розмінування України, посилення ППО та артилерії.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності