Зеленський домовився про постачання дизельного пального на рік вперед.
Щомісячна потреба держави складає приблизно 700 тисяч тонн пального.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що під час своєї поїздки на Близький Схід уклав угоду про постачання дизельного пального в Україну на один рік. Про це він розповів під час zoom-конференції з журналістами в суботу, 28 березня.
“Мені потрібно було досягти угоди, далі це вже питання НАК Нафтогазу, як у разі дефіциту та серйозних викликів у світі забезпечити, наприклад, дизелем країну. Я вчора уклав угоду про дизель як мінімум на рік. Ось. І далі це питання вже нашої компанії та місцевих підприємств”, – зазначив президент.
Зеленський роз’яснив ситуацію, що склалася з пальним. За його словами, існують виклики та дефіцит, а резерви є лише в контрактах, тому необхідні довгострокові угоди з енергетичними країнами. Проте на сьогодні Сили оборони забезпечені пальним.
“Наш пріоритет – армія, ми розуміємо чіткий об’єм, скільки у нас постачання. У нас постачання всього дизелю і бензину на всю країну, включаючи армію, складає приблизно 700 тисяч тонн на місяць. Ми приблизно знаємо обсяги – десь близько восьми, там 7,2-7,4 млн тонн на рік. В принципі, ми розуміємо, як це забезпечувати”, – підсумував президент.
Раніше повідомлялося, що у квітні дефіциту дизеля не буде. Ринок встиг укласти достатню кількість контрактів на пальне.