Верховна Рада України прийняла зміни до Сімейного кодексу України зміни, які включають заборону усиновлювати дітей особам, які були засуджені за злочини проти основ національної безпеки України, кримінальні правопорушення проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності. Як повідомила народна депутатка Ірина Геращенко, за законопроєкт в цілому проголосували 253 народних депутати.
Окрім того, що засуджені за державну зраду, колабораціонізм, пропаганду війни, а також ті, хто притягувався до адміністративної відповідальності за домашнє насильство більше не матимуть право усиновити дітей в Україні чи стати опікунами.
Також парламент в другому читанні прийняв законопроєкт №9495 «Про охорону дитинства», яким вводиться поняття «депортована дитина» та «примусово переміщена». Його, за словами Геращенко, підтримали 270 депутатів.
Законопроєкт вводить чітке юридичне визначення депортованих і переміщених дітей, зобовʼязує Кабінет міністрів врегулювати механізм повернення, реінтеграції та адаптації таких дітей.
Чому кількість депортованих дітей зростає, але цифра у 19 546 не змінюється? Як Росія легалізує викрадення під прикриттям опіки, і що має містити справжня мирна угода? Про це експертка Регіонального центру прав людини Катерина Рашевська розповіла Аллі Котляр у інтерв’ю “Україна має вимагати не лише повернення дітей, а й покарання винних”.