Ушаков повідомив, що Україна порушує угоди між Росією та США щодо мирних переговорів.
На думку Ушакова, “упертість” Києва зумовлена підтримкою з боку Європи.
Помічник президента Росії Юрій Ушаков повідомив, що під час зустрічі на Алясці в серпні минулого року лідери США та РФ досягли “порозуміння” щодо завершення конфлікту. Однак американська сторона зіткнулася з “проблемами”, серед яких — реакція Києва, про що повідомляють російські пропагандисти.
“Багато хто використовує термін “домовленості”. Я б, можливо, точніше сказав “порозуміння”. Було досягнуто справжнього порозуміння щодо того, що кожна зі сторін робитиме в контексті врегулювання українського конфлікту. Американці обіцяли виконати свою частину цього порозуміння, але, як я розумію, зіткнулися з низкою труднощів, які, в першу чергу, пов’язані з поведінкою Києва та його реакцією на різні зондажі, різні звернення з боку американців”, — зазначив Ушаков.
Він також додав, що Київ покладається на підтримку Європи. Це, за його словами, надає українській позиції “більше впертості” та “негативу”.
Нагадаємо, сам Ушаков раніше відмовився від терміна “дух Анкориджа”. Цей термін, який використовують росіяни, передбачає виведення українських військ з Донецької області, про що США та РФ нібито домовились під час саміту на Алясці. Сам Трамп стверджував, що не обіцяв Путіну подібних речей.