Угоду про корисні копалини між США та Україною можуть укласти до кінця тижня – Bloomberg з посиланням на джерела

Угоду про корисні копалини між США та Україною можуть укласти до кінця тижня – Bloomberg з посиланням на джерела 1 Кіт Келлог приїхав з новою версією документа.

Україна та прагнуть завершити укладання угоди про доступ до критично важливих та рідкоземельних копалин цього  тижня, пише із посиланням на джерело, знайоме з ходом переговорів.

Напередодні президент України , який минулого тижня відмовився підписувати документ під час візиту американського міністра фінансів Скотта Бессента, заявив, що зустріч із  Кітом Келлогом у четвер «відновила надію».

Попередня пропозиція США передбачала отримання 50% від продажу ліцензій та інших надходжень від видобутку корисних копалин, що порушувало б українське законодавство, повідомило обізнане джерело видання. Київ запропонував зміни до пропозиції, які були б вигідні обом сторонам, оскільки критики проекту угоди засудили його як такий, що нагадує колоніалізм минулих століть.

За словами співрозмовника, в ідеалі угоду про видобуток корисних копалин слід було б підписати в присутності президентів США і України. Зеленський, який зустрівся з Келлоггом у четвер, наполягав на зустрічі з Трампом до того, як американський лідер зустрінеться з Путіним.

Однак Зеленський заявив, що пропозиція США не захищає інтереси України. Бессент у свою чергу сказав, що Зеленський запевняв його напередодні Мюнхенської конференції, що Україна підпише угоду на 500 мільярдів доларів, але потім відмовився.

Цей розрив збігся в часі із публічною суперечкою між  Зеленським і Трампом та різким відходом адміністрації США від України. У відповідь на скаргу Трампа щодо непідписання угоди, в якій він розкритикував неспроможність Зеленського провести вибори, український лідер дав відсіч, заявивши, що президент США піддався на російську «дезінформацію».

«Тим не менш, США продовжують наполягати на укладенні угоди про видобуток корисних копалин. Угода заклала б основу для обіцянки Трампа покласти край конфлікту і компенсувати мільярди доларів на підтримку Києва, які він вже надав», – вказує видання.

За словами іншого джерела, знайомого із перебігом переговорів, адміністрація США розглядає угоду про видобуток корисних копалин як спосіб зв’язати Америку та Україну. Проте, за словами співрозмовника, значна частина майбутніх гарантій безпеки України залежатиме від Європи.

Зазначимо, що близько половини корисних копалин України знаходяться під окупацією. Це стосується в тому числі понад 40% покладів металів та третини рідкоземів та мінералів. Детальніше про це читайте у статті Юлії Самаєвої «Трамп міняє зброю на українські ресурси. Три причини, чому це погано».

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності