Угоду із США Верховна Рада може ратифікувати 8 травня – заява депутата

Угоду із США Верховна Рада може ратифікувати 8 травня – заява депутата 1 Законопроєкт поспіхом внесли до парламенту ще вчора.

Проект закону про ратифікацію Угоди між урядом України та урядом про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови, який напередодні зареєстрували у парламенті, можуть ратифікувати уже 8 травня, припускає народний депутат Ярослав Железняк.

Народний обранець нагадав, що раніше прогнозував голосування за ратифікацію на пленарний тиждень 13-15 травня, однак є низка причин вважати, що голосування відбудеться уже наступного тижня.

«Чому так думаю?  Вчора, очевидно у поспіху, Кабмін вніс текст ратифікації у Раду. Формально це типу зробили у 23:59 01 травня, по факту вже вночі 2 травня. Але і в картці законопроекту, і по всім документам пройшла дата саме 1 травня. Більш того, миттєво документ розписав і апарат Ради і Спікер. І теж першим травням. За хвилину виходить», – вказав він на оперативність дій парламенту.

Железняк зауважив, що після надання документів законопроєкту депутатам має минути щонайменше сім днів, перед тим, як зможе винести законопроєкт на голосування.

«Ну і тут ми приходимо до висновку, що єдиний сенс в цьому це дати теоретичну можливість проголосувати ратифікацію вже 8 травня. … Думаю поки рішення не прийняли остаточно, тому що по голосам і явці поки незрозуміло. Але можливість таку точно заклали», – припустив депутат.

Зазначимо, що цей тиждень у парламенті пленарний, а наступного разу на засідання депутати мали б зібратись 13 травня, однак через війну у парламенту триває так зва «безперервне засідання», що дає можливість збирати депутатів в залі голосувань і в інші дні.

Підписана 30 квітня угода набере чинності після обміну нотами між сторонами про те, що кожен із підписантів завершив  свої внутрішні процедури для набрання чинності. Зокрема для України це вимагає ратифікації  Верховною Радою України.

Міністерка економіки та перша віцепрем’єрка Юлія Свириденко заявила у свою чергу, що Українсько-американський фонд для інвестування у відбудову України може почати працювати вже через місяць або півтора після ратифікації угоди.

За даними ЗМІ, в «Угоді про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна» вказаний перелік 57 мінералів та корисних копалин, які й мають видобувати в рамках домовленостей. При цьому угода не регулює видобуток та доходи від видобутку інших копалин і не стосується доходів від української інфраструктури, як початково пропонували США.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності