Угода щодо Сектора Газа – Байден заявив, що це зупинить війну Ізраїлю з ХАМАС

Угода щодо Сектора Газа - Байден заявив, що це зупинить війну Ізраїлю з ХАМАС 1

Президент США Джо Байден підтвердив, що після місяців інтенсивної дипломатії і ХАМАС через посередників домовилися припинити вогонь і звільнити заручників. Він також сподівається на припинення бойових дій у Секторі Газа.

“Ця угода зупинить бойові дії в Секторі Газа, збільшить обсяг необхідної гуманітарної допомоги палестинцям і возз’єднає (ізраїльських, – ред.) заручників із сім’ями після більш ніж 15 місяців полону”, – заявив президент США.

Він зазначив, що запропонував контури цього плану 31 травня 2024 року, після чого він був одноголосно схвалений Радою безпеки .

“Це результат не тільки надзвичайного тиску на ХАМАС, зміни регіонального рівняння після припинення вогню в Лівані та ослаблення у (мається на увазі розгром “Хезболли” ізраїльською армією, – ред.), а й копіткої американської дипломатії”, – наголосив Байден.

За його словами, настав час припинити бойові дії в Секторі Газа і почати роботу з побудови миру і безпеки. Байден нагадав, що ХАМАС утримує трьох американських заручників. “У межах цієї угоди ми сповнені рішучості повернути їх усіх додому”, – додав він.

Що відомо про угоду між Ізраїлем і ХАМАС

Як повідомили ізраїльські ЗМІ, сьогодні в Досі (Катар) за посередництва США, Катару та Єгипту було підписано угоду між Ізраїлем і ХАМАС.

Припинення вогню і звільнення заручників відбуватиметься в кілька етапів. На першому ХАМАС має звільнити 33 особи, якщо це станеться, на 16-й день після початку дії угоди почнуться переговори про звільнення решти. В обмін на це Ізраїль поступово виведе війська з більшої частини Сектора Газа, але збереже присутність у буферній зоні.

Крім того, Ізраїль має звільнити тисячу ув’язнених бойовиків. Передбачається, що по 50 бойовиків відпускатимуть за кожну з п’яти ізраїльських жінок-військових. Третій етап передбачає повернення тіл заручників, а також створення плану будівництва і нової структури управління для Гази.

Детальніше читайте в матеріалі РБК-Україна “Болючий компроміс. Чому Ізраїль і ХАМАС уклали угоду та якими будуть її наслідки”.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності