Угода про корисні копалини та економічне співробітництво — важлива частина ширшої архітектури безпеки, наголосила посол України у Штатах Оксана Маркарова. Під час ефіру на телеканалі CBS вона також прокоментувала заяву російського диктатора Владіміра Путіна про те, що РФ доведе війну до потрібного результату, наголосивши, що немає значення, “як ми інтерпретуємо те, що він каже”.
“Ми просто повинні розуміти, що він є загрозою не тільки для України, а й для всіх, хто вважає, що нації мають жити мирно, не оскаржуючи кордони одне одного, й зосередитися на економічній співпраці, — відзначила вона. — Путін робить це разом з Іраном і Північною Кореєю”.
А угоду про корисні копалини посолка назвала “справжнім партнерством 50 на 50”. Та фонд, створений в рамках цієї домовленості, буде успішним, лише якщо Україна буде стабільною та мирною, тож “у певному сенсі ця угода — важлива частина майбутніх гарантій безпеки”. Київ дуже активно працює над тим, аби вона запрацювала якнайшвидше.
“Майбутні інвестиції США, включно з військовими контрактами, будуть зараховані як внесок до фонду. А Україна вкладатиме кошти з нових ліцензій та проєктів”, — розповіла Маркарова.
Нагадаємо, в ніч на 1 травня Україна та США підписали угоду про доступ до природних ресурсів України та створення Інвестиційного фонду відбудови. Вона передбачає: рівноправне партнерство, відсутність боргів за нашою державою, захист національної власності України, залучення додаткових інвестицій США, податкові гарантії, наповнення фонду 50% доходу від нових ліцензій на проєкти у сфері критичних матеріалів, нафти й газу.
Окрім того, повна власність і контроль над усіма ресурсами в рамках цієї домовленості залишаються за Україною. За даними ЗМІ, у документі прописано перелік 57 мінералів та корисних копалин, які видобуватимуть країни. Серед них літій, золото, графіт, уран та інші. У Раді документ зможуть ратифікувати вже 8 травня.