Угода про корисні копалини – коли Рада може її ратифікувати

Угода про корисні копалини - коли Рада може її ратифікувати 1 Щоправда, прогноз приблизний, бо міждержавні угоди передбачають процедури, які важко прискорити.

У четвер, 1 травня, прем’єр-міністр Денис Шмигаль має представити фракціям Верховної Ради угоду про корисні копалини, підписану Україною та , повідомив народний депутат з «Голосу» Ярослав Железняк. Водночас дату ратифікації документа у ВРУ, він назвав лише приблизно.

«Так, по ратифікації Угоди. Це точно не буде сьогодні. Навіть не цей і наступний тиждень», – зазначив Железняк.

За його словами, найближча можлива дата – це 13-15 травня. І це за умови, що до цього часу до парламенту встигнуть подати всі необхідні документи. Адже, як пояснив Железняк, міждержавні угоди мають окремі процедури, які важко прискорити. 

«Ну і сьогодні має премʼєр прийти у Раду і представити її фракціям. Тому збір голосів тільки почнеться», – додав народний депутат.

Повідомлялося, що в «Угоді про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна» вказаний перелік 57 мінералів та корисних копалин, які й мають видобувати в рамках домовленостей. При цьому угода не регулює видобуток та доходи від видобутку інших копалин і не стосується доходів від української інфраструктури, як початково пропонували США.

Україн та США підписали угоду в ніч на 1 травня. Вона передбачає: рівноправне партнерство, відсутність боргів за нашою державою, захист національної власності України, залучення додаткових інвестицій США, податкові гарантії, наповнення фонду 50% доходу від нових ліцензій на проєкти у сфері критичних матеріалів, нафти й газу. Окрім того, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, повна власність і контроль над усіма ресурсами в рамках цієї домовленості залишаються за Україною.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності