Угода про копалини зі США – американці знають, що вона не має суперечити євроінтеграції

Угода про копалини зі США - американці знають, що вона не має суперечити євроінтеграції 1 Андрій Сибіга зазначив, що найближчим часом українські представники відвідають .

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що Україна вже проводить внутрішні держпроцедури в рамках укладання зі США угоди про корисні копалини, передає «Суспільне».  Зокрема, за його словами, зараз документ аналізують на відповідність Конституції України.

«Угода не може суперечити євроінтеграції, ми кажемо це американцям», – заявив Сибіга.

За його словами, до аналізу угоди мають залучити одну з найвідоміших юридичних компаній. Її представники працюватимуть разом із американською стороною, а також допомагатимуть Україні.

Очікується, що найближчим часом українська делегація попрямує до Сполучених Штатів, аби продовжити переговори щодо угоди. Водночас сьогодні, 4 квітня, за словами Сибіги, може відбутися черговий раунд перемовин у форматі онлайн.

Раніше резидент США заявив, нібито президент Володимир  Зеленський хоче відмовитися від ​​угоди зі Сполученими Штатами щодо корисних копалин. За відмову від угоди очільник Білого дому пригрозив Зеленському «великими, великими проблемами».

Своєю чергою міністр фінансів США Скотт Бесснт заявляв, нібито наприкінці поточного або ж на початку наступного тижня, українська делегація прибуде до США. Він пожалівся, що українці найняли юриста, тоді як американці вже вирішили, нібито угода готова. Щоправда, за даними ОПУ, зараз дата візиту української делегації ще узгоджується.

Водночас видання The Washington Post писало, що новий варіант угоди про корисні копалини, який США відправили Україні, виглядає так, ніби наша країна воювала з американцями та в підсумку програла, потрапила в полон і тепер має сплачувати довічні репарації. Наразі в угоді, на яку посилаються українські політики, відсутні гарантії безпеки для України, а вся підтримка, яку США надали під час війни, розглядається як борг, що має бути повернутий з відсотками з надходжень від угоди. ZN.UA писало, що американська сторона хоче контролю не лише над видобутком рідкісноземельних металів, а усіх корисних копалин та пов’язаною з їх видобутком інфраструктурою.

У статті «Чому «смаколики» для Трампа перетворилися на угоду, яку неможливо перетравити» Лана Зеркаль, Надзвичайний і Повноважний Посол, член координаційної ради UAFP аналізує, чи залишається в України шанс зберегти і підтримку США, і свою свободу у вирі колоніальних вимог, шантажу санкціями та відсутності співмірних за потужністю союзників.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності