ЄС готує нові кроки в контексті оборонної допомоги Україні – Умєров та Рютте проведуть нараду

Країни ЄС готують нове озброєння для ЗСУ.

У вівторок у Брюсселі відбудеться засідання Ради Європейського Союзу у форматі міністрів оборони, головною темою якого стане подальша підтримка України. Участь у нараді візьмуть міністри оборони країн ЄС, очільник оборонного відомства Рустем Умєров та генеральний секретар НАТО Марк Рютте.

Як розповів напередодні високопоставлений європейський урядовець, Умєров долучиться до зустрічі дистанційно — через відеозв’язок, тоді як Рютте буде присутній особисто. Сторони обговорюватимуть нові кроки Євросоюзу в контексті оборонної допомоги Україні, а також можливі елементи майбутніх безпекових гарантій.

«Український міністр оборони виступить на початку засідання онлайн. Рютте приєднається до обговорення в залі. Ми плануємо зосередитись на військовій підтримці, а також на ролі ЄС у розробці гарантій безпеки для України», — зазначив він, передає “Інтерфакс-Україна”.

За словами дипломата, країни-члени Євросоюзу наразі акцентують увагу на наданні найнеобхіднішого для Збройних Сил України — передусім, артилерійських боєприпасів великого калібру та підтримці оборонного виробництва на українській території.

«Станом на сьогодні доставлено вже близько двох третин із запланованих двох мільйонів снарядів, які мають бути передані у 2025 році. Ми продовжуємо тісну співпрацю з країнами ЄС, щоб реалізувати весь обсяг», — пояснив чиновник.

Він додав, що Євросоюз уже направив близько 3,3 мільярда євро на підтримку української оборонної галузі, використовуючи прибутки, отримані від заморожених російських активів.

«Україна має значний промисловий потенціал, і нам слід допомогти їй реалізувати його на повну. Для цього потрібне додаткове фінансування, а також створення спільних підприємств та нових виробничих партнерств», — підкреслив посадовець.

У контексті майбутніх гарантій безпеки, які можуть бути запроваджені після завершення бойових дій, дипломат зазначив, що найбільш дієвим механізмом стане сильна, сучасна та боєздатна армія України. ЄС планує підтримувати її розвиток, ґрунтуючись на вже наявних ініціативах — таких як тренувальна місія та цивільна присутність Євросоюзу в Україні.

«Наші нові напрямки допомоги охоплюють протидію гібридним загрозам, захист критичної інфраструктури та посилення виробничих потужностей українського оборонного комплексу. Ми прагнемо інтегрувати Україну до спільного оборонного простору ЄС», — наголосив він.

Також, за словами дипломата, триває активна робота над розширенням взаємодії в оборонній промисловості: розширено мандат Офісу оборонних інновацій ЄС у Києві, нещодавно було проведено перший спільний форум оборонної промисловості ЄС-Україна та створено нову робочу групу з питань кооперації у сфері безпеки.

Крім того, під час засідання Рада ЄС планує ухвалити новий санкційний пакет проти РФ у межах режиму гібридних обмежень. У нього увійдуть 27 нових об’єктів — 21 фізична особа та 6 організацій. Санкції також поширяться на матеріальні активи, які можуть бути задіяні у гібридній діяльності — такі як кораблі, повітряні судна, нерухомість та інше майно.

Як повідомлялося, посли країн ЄС погодили 17-й пакет санкцій проти Росії.

Джерело

ЗСУКиївська областьНАТОРосія