Для України 2030 рік – це крайній термін вступу до Євросоюзу, заявив голова Міністерства закордонних справ Литви Кястутіс Будріс в інтерв’ю «РБК-Україна». Він пояснив, що саме цей рік має стати дедлайном для впровадження відповідних змін.
Зокрема, під час відкриття у Києві проєкту Ukraine2EU Будріс зазначив, що «у 2030 році, 1 січня, ви можете стати членом Європейського Союзу». Трохи згодом, на питання, чи зможе Україна завершити свій шлях до членства в ЄС раніше, литовський міністр зазначив, що «це крайній термін».
«Ми маємо встановити цей крайній термін, і відраховувати дедлайни для всіх інших важливих рішень, які треба буде ухвалити. Литва інвестує найкращі знання та досвід з нашого власного процесу приєднання до ЄС у цьому чудовому проєкті, який ми запускаємо сьогодні. Ми віримо, що ви зможете зробити це до 2030 року. Ось чому ми так віддані цьому, тому що ви надихаєте нас своєю відданістю та мотивацією», – додав Будріс.
Раніше високопоставлені дипломати зі Швеції, Фінляндії, Данії, Латвії, Литви та Естонії закликали Брюссель виробити «конкретні пропозиції щодо того, як рішуче просувати процес вступу України». З такою заявою представники шести країн виступили на тлі зростаючих побоювань, що Угорщина прагне підірвати шанси Києва.
У березні 2025 року Угорщина вкотре виступила проти більшості країн блоку, відстоюючи свою позицію щодо сповільнення євроінтеграції України та припинення військової допомоги Києву. Будапешт пропонує створити так звану «буферну зону» між ЄС та Росією, що, на його думку, відповідатиме інтересам обох сторін.
Своєю чергою угорський прем’єр Віктор Орбан заявляв, нібито угорці за допомогою так званих національних консультацій самі висловляться щодо того, чи хочуть вони приєднання України до ЄС. У відповідь на це віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — міністерка юстиції України Ольга Стефанішина вказала, що бажання Орбана провести опитування є лише невеличкою перепоною, яка не завадить відкрити всі переговорні розділи про вступ вже цього року. Рішення про членство України, за словами Стефанішиної, вже ухвалене.