Вступ України в ЄС – Як планували обійти вето Орбана та що буде після ситуації з НАБУ і САП
“Брудну роботу” замість Угорщини виконала сама Україна: ЄС був готовий відкрити перший кластер переговорів про вступ, але наразі рішення відтерміноване.
Закон про ліквідацію незалежності НАБУ та САП, який підписав президент України Володимир Зеленський, став критичним ударом по процесу євроінтеграції Києва. ЄС був за крок до відкриття першого переговорного кластера з Україною, знайшовши потенційний шлях обходу опору з боку Угорщини, але рішення наразі відклали. Брюссель до останнього моменту намагався запобігти цьому, повідомляє “Європейська правда“.
Повідомлялося, що в ЄС висловили застереження на тлі ситуації навколо НАБУ і САП, попередивши, що незалежні антикорупційні органи мають важливе значення для шляху України до Союзу, а поточна фінансова допомога Україні “залежить від прозорості, судових реформ та демократичних урядів”. Джерела ZN.UA теж повідомляли, що скандальне законодавство вплине на результат щорічного оцінювання прогресу країн, які претендують на членство в ЄС. Низка західних ЗМІ також написали про ризик для подальшої допомоги Україні від союзників та шляху Києва до вступу в ЄС.
Чому саме зараз відбулася ліквідація незалежності НАБУ та САП і як ручний парламент реалізував сценарій, який розроблявся на Банковій вже давно, розповідала у статті “Облава на НАБУ й САП. Президент Зеленський за крок до авторитаризму” редактор відділу внутрішньої політики ZN.UA Інна Ведернікова.
А те, чи залишиться в Україні хоч один орган, здатний без дозволу “згори” вести розслідування щодо міністра, прокурора чи президента, аналізував керівник кримінальної практики АО AZONES Микола Мягков у статті “Коли держава втрачає гальма: чим небезпечне згортання антикорупційних органів”.