Віткофф зустрівся з Путіним – ще його очікують переговори з Іраном щодо ядерної програми
Відсутність досвіду щодо деяких питань можуть призвести до незадовільних результатів у роботі Віткоффа.
Колишній голова ради національної безпеки Ізраїлю припустив, що головний перемовник Дональда Трампа має надто багато справ, щоб вести переговори з Іраном. Стів Віткофф, який описується як “універсальний перемовник” сьогодні, 12 квітня, вирушив до Оману для переговорів з іранськими офіційними особами щодо ядерної програми Тегерану, але до цього він зустрічався з Владіміром Путіним у Москві, щоб обговорити війну в Україні, а також працював над угодою щодо звільнення заручників у Газі.
“Віткофф бере участь у двох інших великих переговорах [окрім Ірану] — йому постійно доводиться думати про Газу і заручників, а також про Україну. Він може бути дуже талановитим, але ядерне питання — це дуже технічне питання”, — сказав Гіора Айланд.
Айланд, генерал-майор у відставці, який часто брав участь у дискусіях на високому рівні щодо ядерної програми Ірану також додав, що Віткоффу “було б корисно мати досвід витонченої й маніпулятивної переговорної техніки Ірану”, зазначають кореспонденти газети The Telegraph.
Попри це, деякі з досягнень, які принесли йому звання спеціального представника, почали згасати. Здатність враховувати позицію кожної сторони в переговорах — це не єдина необхідна риса для людини, яка займає позицію Віткоффа.
Також потрібно багато часу та досвід. Українські чиновники були розлючені на посланця Трампа, коли в інтерв’ю Такеру Карлсону, як виявилося, він не знав назв чотирьох областей України (мова йде про Донецьку, Луганську, Запорізьку та Херсонську області).
Захисники Віткоффа стверджують, що його роль полягає в тому, щоб бачити загальну картину, а не зациклюватися на деталях. Іноді Віткофф, який є партнером Трампа по грі в гольф, визнавав виклики своєї багатогранної ролі.
“Можливо, це просто мене обманюють”, — сказав він ізраїльському каналу новин i24 про момент, коли він думав, що ХАМАС погодився на угоду.
Перед Віткоффом стоїть виклик щодо Ірану, оскільки Трамп встановив двомісячний термін для укладення угоди, що обмежує здатність Тегерана створити ядерну бомбу.
Кореспонденти зазначають, що спеціальний представник не є першим американським чиновником, який регулярно здійснює дипломатичні поїздки по Близькому Сходу. Але миротворча програма Віткоффа ще ширша, і здається, що він працює більш самостійно, оскільки зростають побоювання, що відсутність досвіду та тиск з боку Білого дому можуть призвести до незадовільних результатів у його роботі.
Нагадаємо, що позиція спеціального представника Трампа щодо Росії Стіва Віткоффа дедалі більше турбує багатьох чиновників адміністрації Трампа: він беззастережно приймає вимоги Росії і намагається переконати в них президента США. Особливо це стало помітно після приїзду чиновника з Москви.