Зокрема, ця країна збирає інформацію про роботу місцевих органів влади в цьому регіоні.
Нещодавно контррозвідка СБУ затримала двох колишніх українських військових, які працювали на військову розвідку Угорщини. Їх Шевченківський суд одразу відправив під варту на два місяці без права внесення застави. Оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко в статті “Навіщо Орбан шпигує за Україною. Кілька цілей угорського прем’єра” вказує, що спецслужби Угорщини вже давно та щільно працюють у Закарпатській області, де, за даними перепису населення 2001 року, компактно проживають понад 150 тисяч угорців (становлять 12% населення цієї області).
“В інтересах Будапешта було розширено права угорської меншини, що є однією з передумов утримання Закарпаття у сфері свого впливу”, – наголошує автор статті.
За інформацією ZN.UA, у цьому регіоні Угорщину цікавлять дані про боєздатність підрозділів Збройних Сил України та про охорону кордону на Закарпатті. Окрім цього, ця країна також збирає інформацію про: порядок захисту центрів інформаційної комунікації, слабкі сторони представників регіональної еліти, організацію роботи місцевих і центральних органів влади, рівні безпеки центрів розподілу електроенергії та захисту електростанцій на заході нашої країни.
Кравченко також вказує, що лише Угорщина з усіх країн-членів Північноантлантичного Альянсу за кілька днів до початку повномасштабної війни Росії проти України перекинула до україно-угорського кордону підрозділи своєї армії.
Колишній співробітник Центру стратегічних досліджень безпеки в уряді Угорщини Андраш Рац повідомляв, що ці підрозділи угорської армії не були наступальними та що влада Угорщини не замислювалася над окупацією частини території України, а намагалася здійснити підготовку до великого потоку біженців.
Нагадаємо, після викриття угорських шпигунів, глава МЗС Угорщини Петер Сійярто оголосив, що з його країни висилають двох шпигунів, які працювали під дипломатичним прикриттям в українському посольстві у Будапешті. У відповідь на ці дії Україна оголосила про вислання двох угорських дипломатів. Після цього угорські силовики затримали українського ексдипломата Сергія Александрова в центрі Будапешта та звинуватили його у “шпигунстві”. В українському МЗС назвали дії угорської влади “антиукраїнською істерією”. Наступного дня Угорщина відтермінувала переговори з Україною щодо обговорення питання нацменшин.