Викриття шпигунів військової розвідки Угорщини – Навіщо Орбану дипломатичний скандал – новини України

Кравченко розповів, до чого має бути готовою наша країна у відносинах із Угорщиною. 

Після затримання Службою безпеки України двох колишніх українських військових, які працювали на угорську військову розвідку в Закарпатті, в уряді прем’єр-міністра Віктора Орбана істерично відреагували на викриття розвідувальної мережі в Закарпатті. Оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко в статті “Навіщо Орбан шпигує за Україною. Кілька цілей угорського прем’єра” вважає таку реакцію не лише роздратуванням від публічного обговорення провалу угорської спецслужби, але й проявом конфлікту між, з одного боку, Угорщиною та з іншого — Києвом та Брюсселем.

За словами автора статті, суть цього конфлікту полягає у використанні прем’єр-міністром Орбаном “українського кейсу” для посилення власної влади, подальшого постачання до Угорщини газу РФ за пільговими цінами та вибивання грошей із фондів Європейського Союзу. 

Кравченко нагадує, що Угорщина відмовляється надавати нашій країні озброєння, блокує виділення військової допомоги від Євросоюзу, його заяви на підтримку України, а також відкриття першого переговорного кластеру щодо вступу нашої країни до ЄС. Зокрема, глава угорського МЗС заявив, що до тих пір, поки угорській меншині в Закарпатті “не повернуть прав, які їх позбавили”, доти його країна не зніме вето на вступ нашої країни до Євросоюзу. 

Раніше ZN.UA вже писало, що існує декілька способів для нейтралізації Угорщини. Суть першого варіанту дій полягає в застосуванні положення статті 7 Договору про Європейський Союз, що дозволить позбавити цю країну права голосу. Другий варіант передбачає використання санкцій проти Будапешта, щоб змусити його голосувати солідарно з іншими країнами Європейського Союзу. Третій варіант — під час ухвалення Євросоюзом рішень щодо ключових питань, зокрема які стосуються України, ігнорувати Угорщину.

“Та поки ЄС шукає “план Б”, Україна вже живе за умов плану, реалізованого Орбаном, коли політика Будапешта працює в інтересах Москви, а не миру та безпеки в Європі”, – наголошує оглядач. 

Кравченко вказує, що Україні потрібно бути готовою до того, що Угорщина продовжуватиме намагатися вести діалог із позиції сили, блокувати надання фінансових ресурсів через Європейський фонд миру, заважати Євросоюзу приймати рішення на підтримку нашої країни, забороняти імпорт нашої сільськогосподарської продукції, а також вимагати розширення прав угорської меншини в Закарпатській області та дозволу на транзит газу РФ нашою територією.

Нагадаємо, після викриття угорських шпигунів, глава МЗС Угорщини Петер Сійярто оголосив, що з його країни висилають двох шпигунів, які працювали під дипломатичним прикриттям в українському посольстві у Будапешті. У відповідь на ці дії Україна оголосила про вислання двох угорських дипломатів.  Після цього угорські силовики затримали українського ексдипломата Сергія Александрова в центрі Будапешта та звинуватили його у “шпигунстві”.  В українському МЗС назвали дії угорської влади “антиукраїнською істерією”.  Наступного дня Угорщина відтермінувала переговори з Україною щодо обговорення питання нацменшин.

Джерело

МЗСРосіяУгорщина