Війна в Україні ‒ Курт Волкер про плани Трампа ‒ переговори з РФ

Він припустив, які важелі можуть застосувати США для тиску на Росію.

Україна покладає великі сподівання на президента Сполучених Штатів Дональда Трампа у питанні завершення війни з Росією. Однак колишній спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер вважає, що “це справжній оптимізм”, проте очільник Кремля Владімір Путін навряд чи погодиться на припинення бойових дій.

Про це Волкер заявив в інтерв’ю виданню Politico.

Екс-посадовець охарактеризував 2024 рік як період очікування, позначений виборами та політичною невизначеністю в США.

“2025 рік виглядає як рік дій. Ми нарешті рухаємося”, – зазначив він, додавши, що найближчі тижні стануть вирішальними як для Києва, так і для Москви.

На думку Волкера, адміністрація Трампа, ймовірно, зробить спробу переконати Росію припинити війну.

“Я думаю, що Трамп зателефонує Путіну і скаже йому припинити війну. Я думаю, Путін не погодиться і я думаю, що команда Трампа зрозуміє, що вони повинні продемонструвати силу, проявити більше рішучості та викласти все це на стіл”, – заявив він.

Волкер припустив, що така демонстрація рішучості може включати посилення санкцій проти Росії, суттєве збільшення експорту американських енергоносіїв для скорочення військового бюджету Кремля, а також продовження військової підтримки України.

Експерт також згадав про можливість використання альтернативних фінансових джерел для підтримки України, наприклад, програми ленд-лізу чи арештованих російських активів.

“Європа може заморозити російські активи на суму 300 мільярдів євро та використати ці кошти для закупівлі американського оборонного обладнання”, – наголосив Волкер.

На його думку, такі кроки стануть для Путіна сигналом про те, що подальша агресія не принесе Росії жодних переваг. “Краще не буде”, – підсумував він.

Нагадаємо, за словами держсекретаря США Марко Рубіо, США хочуть закінчити війну між РФ та Україною так, аби вона не повторилася через декілька років.

Джерело

Війна в УкраїніДональд ТрампРосіяСША