Верховна Рада України ухвалила важливі зміни до законодавства щодо мобілізації. Законопроєкт No 12104, що стосується уточнення підстав для надання відстрочки від призову під час мобілізації, був підтриманий 304 депутатами.
Згідно з нововведеннями, відстрочка від мобілізації буде надаватися не лише тим, хто є основним годувальником сім’ї, а й тим, чиї близькі родичі зникли безвісти, а також звільненим із російського полону цивільним.
Це рішення стало результатом ініціативи рідних звільнених полонених, які звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням ввести відстрочку для цієї категорії людей. Президент доручив займатися цим питанням заступниці керівника офісу президента Ірині Верещук, і після консультацій з правозахисними організаціями було підготовлено відповідні зміни до законопроєкту.
Зазначимо, нещодавно Комітет Верховної Ради з національної безпеки, оборони та розвідки порушив важливе питання і рекомендував ухвалити законопроєкт, який надає військовослужбовцям право на звільнення зі служби у разі загибелі неповнорідного брата або сестри. Цей законопроєкт, якщо буде ухвалений, дозволить пом’якшити тягар служби для тих, хто втратив близьких родичів, і допоможе зберегти морально-психологічний стан військових у таких складних умовах.
Знижувати мобілізаційний вік до 18 років, попри обговорення цього питання міжнародними партнерами, Україна не планує, водночас соцмережі знову вибухають гарячими й непримиренними суперечками між волонтерами, військовими й тиловими. Докладніше читайте у статті Олександра Чистякова “Чи варто мобілізувати 18-річних? І що насправді потрібно для допомоги”.