Вибори у Болгарії – претенденти, перспективи та прогнози

За даними опитувань, взяти участь у голосування планують трохи більше 30% громадян.

У неділю громадяни Болгарії підуть на виборчі дільниці на вже сьомі позачергові парламентські вибори за чотири роки, пише Reuters.

Опитування громадської думки показують, що й ці вибори навряд чи дадуть можливість вийти з політичного глухого кута, який уповільнив економічні реформи в найбіднішій державі-члені Європейського Союзу.

Низка позачергових виборів почалася з 2020 року, коли протести проти хабарництва допомогли розірвати коаліцію на чолі з правоцентристською партією GERB («Громадяни за європейський розвиток Болгарії»).

Останнє голосування, яке відбулося в червні разом із виборами до Європарламенту, не виявило переможця, і жодна з нових політичних сил і акторів, які з’явилися в останні роки, не змогла сформувати стабільний уряд.

Після голосування у червні трьом різним політичним партіям була запропонована можливість сформувати коаліцію в Національних зборах Болгарії. Однак правоцентристській GERB, реформістській «Ми продовжуємо зміни» та популістській «Є такий народ»  не вдалося зібрати більшість.

Опитування громадської думки свідчать про те, що жодна партія знову не зможе отримати парламентської більшості, створюючи основу для нового раунду складних і тривалих коаліційних переговорів.

Виборчі дільниці відкриються о 7:00 за місцевим часом і закриються о 20:00. Одразу після закриття виборчих дільниць будуть оголошені результати екзитполів, а попередні результати очікуються близько опівночі.

Опубліковане у п’ятницю опитування Gallup International Balkans показало, що GERB лідирує з 26,1% голосів. За друге місце змагаються реформаторська PP (“Ми продовжуємо зміни”) та ультранаціоналістична проросійська партія “Відродження”: за даними опитування, вони набирають 16,2% і 14,9% відповідно. 

Прогнозована явка, за цим же опитуванням, складе трохи більше 31%. 

Болгарія потребує стабільного, добре функціонуючого уряду, аби пришвидшити потік коштів ЄС у її не нову інфраструктуру та підштовхнути її до прийняття євро.

Плани щодо приєднання до єврозони вже двічі відкладалися через недотримання цільових показників інфляції. Чергова спроба запланована на 25 січня 2025 року.

Джерело

Болгарія