Вибори в Україні – Рада має змогу провести президентську виборчу кампанію до закінчення війни – новини України
Голова правління ГМ “ОПОРА” розповіла, скільки треба часу для підготовки до виборів.
Голова правління громадянської мережі “Опора” Ольга Айвазовська заявила, що нині невідомо, коли відбудуться парламентські та президентські вибори в Україні. Вона наголосила, що вибори можуть бути при певних обставинах і під час дії воєнного стану, чи режиму припинення вогню, інформує LB.ua.
“Вони можуть бути і після закінчення великої фази війни і припинення правого режиму воєнного стану. Все залежить від політичної гнучкості і лідерів в офісі президента, і безпосередньо в парламенті, який має певні опції для того, щоб провести президентську кампанію навіть до закінчення воєнного стану”, – пояснила Айвазовська.
Громадська діячка наголосила, що вже відбувається політичний процес. За її словами, щоб підготуватися до проведення виборів потрібно не менше року, оскільки, зокрема, в деяких громадах немає більше 70 % виборців.
Голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко повідомив, що для підготовки до виборів після війни необхідно буде ухвалювати закон щодо особливості проведення повоєнного голосування.
30 березня The Economist написало, що президент Володимир Зеленський доручив команді організувати вибори після повного припинення вогню. Водночас співрозмовники BBC Україна в уряді та офісі президента зазначили, матеріал закордонного видання містить фейкову чи маніпулятивну інформацію.
Вибори в Україні — це не просто політичний процес, це справжній виклик. Держава повинна бути готовою до їхнього проведення, хоч би коли вони відбулися. Безпека, оновлення списків виборців, голосування військових і мільйонів переселенців — усе це питання, які доведеться вирішувати. Чи готова держава до організації виборів? Як забезпечити чесне волевиявлення в умовах, коли виборчі дільниці зруйновані, а мільйони українців розпорошені по світу? Чи можна проводити вибори в умовах припинення вогню, а не сталого миру? У статті “Що може піти не так: виклики для організації майбутніх виборів” аналітик ГО “ОПОРА” Костянтин Донченко аналізує ймовірні ризики та шляхи їхнього подолання.