Трамп запропонував кандидатуру посла США у Панамі – фактор Панамського каналу

Трамп запропонував кандидатуру посла США у Панамі - фактор Панамського каналу 1

Обраний президентом призначив комісара округу Маямі-Дейд Кевіна Маріно Кабреру послом у Панамі. Рішення ухвалене на тлі намірів США поновити втрачений 25 років тому контроль над Панамським каналом.

Трамп назвав Кабрера “запеклим борцем за принципи “Америка понад усе”, який, за його словами, відіграв важливу роль у стимулюванні економічного зростання та зміцненні міжнародного партнерства.

“Мало хто розуміється на латиноамериканській політиці так, як Кевін – він зробить ФАНТАСТИЧНУ роботу, представляючи інтереси нашої країни в Панамі!”, – написав Трамп у соцмережі Truth Social.

Історія Панамського каналу

Панамський канал – судноплавний канал, що з’єднує Панамську затоку Тихого океану з Карибським морем і Атлантичним океаном. Розташований на Панамському перешийку на території держави Панама.

Іспано-американська війна 1898 року посилила намір США побудувати канал на Панамському перешийку з метою посилення впливу в Західній півкулі.

22 січня 1903 року посол Колумбії Томас Ерран і держсекретар США Джон Гей підписали договір, за яким Колумбія віддавала в оренду США терміном на 100 років смужку землі для спорудження Панамського каналу.

Спорудження каналу Міністерство оборони США почало у 1904 році. Будівництво реалізовувалося під егідою американського оборонного відомства, а Панама фактично стала протекторатом США. На будівництво знадобилося 10 років, 400 млн доларів і 70 тисяч робітників.

Сполучені Штати контролювали Панамський канал до 31 грудня 1999 року, після чого передали його під протекторат уряду Панами.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності