Трамп ввів тарафи на імпорт – британський прем’єр Стармер не поспішає відповідати на них

Трамп ввів тарафи на імпорт - британський прем'єр Стармер не поспішає відповідати на них 1 Прем’єр-міністр може опинитися “не на одній хвилі” з виборцями, якщо він не буде протистояти президенту .

Світові лідери хором висловлюють своє несхвалення тарифами на імпорт, оголошеними президентом Дональдом Трампом, і погрожують відповісти тим самим, але поки що британський прем’єр Кір Стармер обережний. Стармер вважає, що все це дуже прикро, хоча “ніщо не знімається з порядку денного”.

Прем’єр-міністр справедливо намагається уникнути головної ролі в краху міжнародного економічного порядку — але що станеться, якщо обережні політики розійдуться з гнівними настроями громадськості? Уникати передчасної конфронтації з адміністрацією США — правильна позиція, але виборці можуть не витримати стільки підлабузництва, вважає Мартін Івенс, редактор літературного додатку газети Times.

Обережна дипломатія на батьківщині може сприйматися як боязкість. Під час свого першого офіційного візиту до Вашингтона Кір Стармер зробив усе можливе, щоб догодити Трампу — в національних інтересах — запропонувавши йому урочистості державного візиту та гостинність у резиденції короля Чарльза III.

Зазвичай міжнародні справи мало цікавлять виборців. Однак, за словами деяких депутатів, поведінка Трампа та віцепрезидента Джей Ді Венса, які чинили тиск на Володимира Зеленського в Білому домі, справила враження на їхніх виборців. Опитування громадської думки підтверджують, що популярність Трампа стрімко падає — співчуття до слабших і відраза до кривдників закладені в британському менталітеті, додає редактор.

Трамп поставив усіх основних британських політичних лідерів у скрутне становище. Хоча Стармер явно насолоджується роллю міжнародного державного діяча, його ліві та помірковано ліві фракції роздратовані необхідністю зберігати ввічливість у відносинах з Білим домом.

“Депутати від Лейбористської партії вважають принизливим таке підкорення свого лідера, особливо коли воно передбачає скорочення закордонної допомоги та виплат для людей з інвалідністю, аби покрити збільшення витрат на оборону — хоча це й необхідний крок після погроз Вашингтона позбавити фінансування . Активісти партії, які відчувають громадські настрої, будуть закликати Стармера протистояти Трампу”, — пише Івенс.

Навіть Найджел Фарадж, лідер популістської партії Reform UK й іноземний приятель Трампа, інколи виглядає трохи ніяково. Вже зараз його критикують за м’яку позицію щодо Росії, і хоча зв’язок з президентом США навряд чи зашкодить йому серед його відданих прихильників, то його цільова аудиторія — патріотичні виборці з робітничого класу, які раніше підтримували лейбористів і консерваторів — можуть відвернутися від нього, якщо США завдадуть удару по Великій Британії.

Розумною відповіддю на американські тарифи було б дотримання поради Джима О’Ніла, колишнього головного економіста Goldman Sachs і міністра фінансів, який пропонує, щоб розпочала термінові переговори з іншими країнами “Великої сімки” щодо зниження торговельних бар’єрів.

“На жаль, коли починаються торговельні війни, здоровий глузд швидко відходить на другий план. Стармер спробує домовитися з Трампом, поки є надія, але з часом може зайняти більш критичну позицію, коли негативний вплив тарифів стане очевиднішим. Ризик полягає в тому, що прем’єр-міністр виглядатиме або як наївний оптиміст, або як маріонетка”, — підсумував редактор.

Нагадаємо, що держсекретар США Марко Рубіо після розмови з міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Леммі заявив, що США та Велика Британія працюватимуть над миром в Україні. Американський дипломат також подякував Великій Британії за її роль у зміцненні оборони Європи та підтримці України.  

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності