Наступний президент США Дональд Трамп закликав президента України Володимира Зеленського розпочати процес мирних переговорів та погодитись на відмову від окупованих територій, пише іспанська газета El Pais.
«Ви подивіться на деякі з цих міст, і там не залишиться жодної будівлі. Тож коли ви кажете «поверніть країну назад»… Повернути що? Це 110-річна реконструкція», – заявив начебто Трамп у нещодавньому посланні до Зеленського.
При цьому видання із посиланням на європейських чиновників додає, що насправді сигнали, які посилає наступний американський лідер, не є негативними. Зокрема генерал Кіт Келлог, якого Трамп обрав своїм посланцем в Україні, високо оцінив нові пакети озброєнь від адміністрації президента Джо Байдена, а також дозвіл Києву атакувати цілі на російській території, що вказує на бажання Трампа досягти миру з позиції сили.
«Для нього важливо не виглядати слабким», – заявив один із високопоставлених чиновників ЄС.
У свою чергу в Європі сигналізували Трампу, що вигідна для Росії угода підштовхне до дій Китай та Іран, його заклятих ворогів і союзників Кремля.
«Трамп ще не прийняв рішення, одного дня він показує одне, а наступного – інше, саме тому так важливо рухатися зараз і надсилати наші меседжі», – зазначило джерело видання в українському уряді.
Газета вказує, що зараз розмови про гіпотетичні переговори чи «гарантії безпеки» не є публічними. На разі ніхто не хоче давати Путіну жодної свободи дій, але настрої в Європі змінилися. Лідери країн-членів Альянсу непублічно кажуть, що зараз йдеться про визначення того, якою буде українська перемога, потім говоритимуть про умови миру, а уже згодом про формули його забезпечення, включно з європейськими миротворцями.
Нагадаємо, наступний президент США Дональд Трамп після зустрічі у Парижі з Володимиром Зеленським заявив, що формує концепцію закінчення війни. Він зауважив, що український лідер хоче укласти угоду. Згодом Зеленський пояснив, що йдеться насамперед про дієві гарантії миру. У Кремлі також відреагували на заяви Трампа, зауваживши, що Росія відкрита до переговорів лише на умовах червневого ультиматуму Владіміра Путіна.
У курсі зовнішньополітичного мислення новообраного президента США намагався розібратися голова комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха у статті для ZN.UA “Зрозуміти Трампа і зробити його союзником”.