Трамп погрожував Росії новими санкціями – йому слід перейти до реальних дій

Полковник вважає, що якщо Трамп сповнений рішучості досягти миру там, де Байден не зміг, він може це зробити.

Президент Трамп сподівався досягти припинення вогню між Росією та Україною, майже змінивши позицію Байдена у цій війні. Тобто, будучи жорстким щодо України, але більш примирливим з Росією. Він також прагне досягти поліпшення довгострокових відносин з Москвою в американських інтересах.

США висунули пропозицію про припинення вогню, яку Київ прийняв, а Росія відкинула. Останніми днями Трамп дедалі більше розчаровується позицією Путіна, вочевидь, розуміючи, що його обдурили. Тепер США відмовляються від ролі посередника у цій війні. Держсекретар Марко Рубіо заявив, що США змінюють “методику того, як ми допомагаємо”. Це серйозна зміна в політиці США, і поки що невідомо, яку саме роль вони візьмуть на себе, вважає полковник британської армії у відставці та військовий експерт Річард Кемп.

Однією з ознак майбутньої “методики” є підписана угода про економічне співробітництво між Америкою та Україною, яка передбачає значні американські інвестиції у видобуток корисних копалин. Це включає надання військової допомоги в обмін на доступ до природних ресурсів. Це саме те, чого не хотів Путін.

“Цілком імовірно, що Путін насправді хоче завершити війну шляхом переговорів, зважаючи на скрутне економічне становище його країни, яке може лише погіршитися, поки триватимуть бойові дії. Його очевидна непоступливість у відповідь на пропозиції Трампа щодо припинення вогню, ймовірно, є поштовхом до прийняття його максималістських умов, які передбачають набагато більше, ніж просто заморожування конфлікту на нинішніх лініях”, — вважає Кемп.

Однак, розлютивши Трампа, Путін, можливо, прорахувався: нова угода щодо мінералів посилила економічну зацікавленість США в Україні, а Трамп заявив, що в разі відмови Путіна від його мирного плану, він надасть Україні більше зброї.

“Чи справді це станеться — ще побачимо. Це було б кардинальним розворотом від тієї лінії, якої Трамп дотримувався від початку війни — хоча такі повороти для нього не новина. Щоб змінити ситуацію на фронті, масштаби постачання озброєнь мали б бути надзвичайними, супроводжуватись суттєвим посиленням обміну розвідданими та значно ширшими повноваженнями для України щодо використання американської зброї проти цілей на території Росії. Те, що адміністрація Байдена раніше не змогла наблизитися до реального рівня потреб у цих сферах, і призвело до нинішньої ситуації, в якій Росія має перевагу”, — додає полковник.

Суттєве посилення технічного потенціалу України, яким би значним воно не було, навряд чи буде достатнім на даному етапі, зважаючи на гостру нестачу бойових сил у країні. Але якщо погрози Трампа почнуть втілюватися в життя, це може ще більше підштовхнути Путіна до припинення вогню.

Додатковою та навіть більш ефективною тактикою було б посилити тиск на російську економіку, чого Байден не робив протягом трьох років війни. Республіканський сенатор Ліндсі Грем запропонував законопроєкт, який передбачає введення 500-відсоткових санкцій на будь-яку країну, яка купує російську нафту, газ та алюміній, а також накладення значно більш широких санкцій. Його пропозиція вже здобула значну підтримку в американському законодавчому органі.

“Немає сумнівів у рішучості Трампа закінчити війну. Його використання “пряника” досі призводило лише до розчарування. Від того, наскільки сильно він готовий використовувати “батіг” — як у військовій підтримці, так і в економічних діях, — залежатиме, як швидко вдасться досягти певного миру”, —  підсумував Кемп.

Нагадаємо, що Вашингтон підготував черговий пакет економічних обмежень, спрямованих на посилення тиску на Кремль з метою примусити Росію до припинення війни проти України. Серед потенційних цілей — компанія “Газпром” та великі корпорації, пов’язані з видобутком корисних копалин і фінансами. Тепер рішення за Трампом.

   

Джерело

Війна в УкраїніДжо БайденДональд ТрампКиївська областьРосіяСША